Пропустили «останній потяг»
Через бюрократію проект пам’ятного скверу в центрі Києва опинився під загрозоюМісяць тому «День» розповідав, як земельна комісія Київради одноголосно підтримала створення скверу на вулиці Саксаганського, 73. Із 2007 року цю ділянку орендує держпідприємство «Південно-Західна залізниця», яке нібито збиралося зводити там офісну багатоповерхівку. За десять років жодної будівлі не з’явилось, натомість є пустир. Тож у проекті, ініційованому активістами, пропонувалось не поновлювати «Укрзалізниці» оренду і створити на ділянці сквер пам’яті корифея українського театру.
Висновки щодо проекту мав надати юрист Київради, потім проект знов повинні були представити на засіданні земельної комісії, у разі її позитивного рішення — на сесії Київради. Правовий висновок надали 11 грудня, проект не встигли подати на засідання земельної комісії 12 грудня, а незабаром виявилось, що воно було останнім цього року. Без другого рішення комісії проект не зможуть подати на сесію Київради. А це означає, що, відповідно до Земельного кодексу, автоматично продовжать оренду «Укрзалізниці».
«Ситуація абсурдна. Ми отримали підтримку громадськості, у нас дві комісії (земельна та екологічна. — Авт.) — «за». Один бюрократ не подав документ вчасно, і земельна комісія має підстави казати: «Ми не при справах», — обурюється Пітер Залмаєв, політолог і співзасновник громадської організації «Київ для життя». — Проте інші активісти кажуть, що не все втрачено. Ми ще поборемось».
«Проект рішення щодо непоновлення цього договору оренди я подала влітку. За півроку не знайшлось часу, щоб розглянути його вчасно, — коментує Ольга Балицька, депутатка Київради. — Головне питання в тому, що чомусь засідання земельної комісії цього року більше не проводять. У Київраді 19 грудня відбулося засідання комісії з питань власності, днями засідала бюджетна комісія. А земельна комісія вирішила засідання не проводити».
Ольга Балицька акцентує, що така практика Київради щодо незручних рішень є відомою. «Договори оренди землі ще часів Черновецького автоматично продовжуються, оскільки сесія не приймає рішення про їх непоновлення. Черновецького уже понад десять років немає при владі, але справа його жива, — продовжує депутатка Київради. — Практику непоновлення договорів оренди започаткували ми. Першим договором, який не поновили, був той, що стосувався «будинку-монстра» на Подолі. Там ми встигли, і вони не можуть ввестися в експлуатацію. Єдине, що вселяє оптимізм у ситуації з ділянкою на Саксаганського, — думаю, враховуючи істотний опір громадськості, побудуватися там буде неможливо або важко».