Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Прощавай, урочище Покол...»

Києву загрожує чергова забудова у зеленій зоні
18 вересня, 10:59

На місці урочища Покол у Голосіївському районі столиці планується будівництво житлового комплексу. Одна частина урочища має індустріальний статус через розташування  ТЕЦ-5, а інша охопила місцину між Лисою горою та мікрорайоном Корчувате, де є навіть водоспад. Захисту потребують обидві частини Поколу.

«Ну, що, кияни? Прощавай, урочище Покол? Нещодавно пан Свистунов (Олександр Свистунов — головний архітектор міста, керівник департаменту містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації. — Авт.) підписав наказ про затвердження містобудівних умов і обмежень (№828 від 28.08.2018) для проектування об’єкта будівництва на вулиці Промисловій, 4, що у Голосіївському районі, — описав у «Фейсбуці» деталі голова громадської організації «Екозагін» Михайло ПОГРЕБИСЬКИЙ. — Понад 66 гектарів урочища Покол, яке є цінною екосистемою і мало б увійти до складу природно-заповідного фонду, але, на жаль, так і не увійшло, мають забудувати! Чарівне озеро Єрик буде тепер в оточенні бетонних монстрів нового житлового комплексу».

Почалася ця історія у жовтні 2007 року. Як додає Михайло Погребиський, на сесії Київради було прийнято рішення №431/3265, за яким ВАТ «Київрибгосп» отримало земельну ділянку на вулиці Промислова, 4, для будівництва, експлуатації та обслуговування офісних і торгово-розважальних комплексів з об’єктами соціального та оздоровчого призначення. У цьому ж рішенні змінювалося призначення земель — із зони лугів і лугопарків, як було у Генплані міста до 2020 року, на територію житлової та громадської забудови. Також із Програми комплексного розвитку зеленої зони міста Києва до 2010 року вилучалася земельна ділянка, площею 66,14 гектара у Голосіївському районі.

У грудні 2007 року Київрада приймає рішення про передачу в оренду 20 гектарів землі в урочищі Покол ТОВ «Еквілібрум Трейд». Ідеться вже про адресу Наддніпрянське шосе, 2А. Це мальовнича частина урочища, котра офіційно належить до зелених насаджень загального користування. Цільове призначення цієї ділянки не змінювалося, на відміну від вулиці Промислової, 4.

2012 року тут почалася вирубка дерев, на що відреагували активісти. Народний депутат Ігор ЛУЦЕНКО, який свого часу захищав урочище  від знищення, нещодавно розповідав у «Фейсбуці», що наразі цим питанням займаються правоохоронні органи, а на земельну ділянку на Наддніпрянському шосе, 2-А накладено арешт. Разом з тим у державних реєстрах щодо прав власності на нерухоме майно за ТОВ «Еквілібріум Трейд» зареєстровано право оренди на цю землю. Навряд чи це помилка державних реєстраторів. Як переконаний Ігор Луценко, у забудовників Поколу є сильне лобі в СБУ. Та це не лякає активістів. Наразі спільно з юристами та екологами вони готують свій план захисту усього урочища.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати