Перейти до основного вмісту

Проти вогню і безпечності

Кожні 2 хвилини 30 секунд
27 січня, 00:00
29 січня — День працівників пожежної охорони України. Відчайдушний дзвінок на номер 01 — і за кілька хвилин на допомогу прибудуть пожежні.

«Головне завдання вогнеборців — не гасіння пожеж, а їх попередження», — наголосив начальник Головного управління Державної пожежної охорони МВС України генерал-лейтенант внутрішньої служби Григорій Рева. Хоча і виїжджати на пожежі доводиться не рідко: кожні 2 хвилини 30 секунд бойовий підрозділ поспішає на тривожний виклик. Минулого року в державі виникло 58 141 пожежа, яка забрала 2 411 життiв наших громадян, в тому числі 148 дітей. 160 пожеж виникає у країні щодоби, для шести наших громадян нескореність вогню закінчується трагічно. За останні 5 років загинуло у вогні 11 300 громадян, ледь не стільки, скільки полягло військовослужбовців за 10 років війни в Афганістані.

Та, на жаль, ця сума статистика для багатьох не є пересторогою. Нехтування правилами протипожежної безпеки зустрічається дуже часто, особливо в приватних структурах, на сільськогосподарських об’єктах. Майже 80 відсотків всіх пожеж трапляється у житловому секторі і 93 чоловіки зі ста загиблих на пожежах гине саме у полум’ї осель. Згідно із законом, пожежні не мають права перевіряти приватні будинки, а слова попереджень до нерадивих господарів часто не доходять.

Не в повній мірі працює закон «Про пожежну безпеку», бо після його прийняття набули чинності інші законодавчі акти, які відмінили багато положень цього закону. Як повідомив Григорій Рева, вже підготовлений закон в новій редакції, і якщо його вдасться прийняти, то зникне багато юридичних перепон щодо протипожежного захисту.

Втім, пожежним часто доводиться не лише гасити вогонь. Коли у вас, боронь Боже, зачинилися випадково автоматичні двері, а в кімнаті малолітні діти. Куди ви поспішите звернутися за допомогою?

Багато наших громадян вважають пожежну службу ледь не службою спасіння, бо саме по 01 телефонують в екстремальних випадках і «без диму та полум’я». Пожежним доводилося і з колодязів людей рятувати, і з ополонок, і навіть допомагати у пологовому будинку, де в Миколаївській області технічними пожежними засобами було організовано освітлення на час операції. Можливо, доцільним було б створення при МВС Департаменту, який би відав пожежно-рятувальними роботами, а також займався профілактикою загорань та нещасних випадків. Бо ж часто безсилою буває міліція, швидка медична допомога при виїзді на місце автокатастрофи, де в понівеченому автомобілі стікає кров’ю людина, а щоб дістати її з смертельного полону витрачається дорогоцінний час на пошук автогена, крана тощо. Створення служби спасіння, яка б і полум’я загасила, і невідкладну медичну допомогу надала, і в багатьох надзвичайних пригодах подала екстрено руку допомоги потерпілому, певно, врятувало б не одне людське життя.

Щоденно від полум’я страждає 34 будівлі, 4 одиниці автотранспортної техніки, в повітря «злітає» 2 млн. гривень. І за сигналом тривоги пожежні кидаються в полум’я, часто в... рибальських костюмах, ризикуючи власним життям задля спасіння людини. В оснащенні і матеріально-технічному забезпеченні служби, як повідомив Григорій Рева, допомагає держава, місцева влада, вмілі руки самих пожежних, технічні загони яких вже поставили на ноги не одну пожежну машину. Та найбільшої допомоги пожежні чекають від населення: будьте пильними, і тоді нібито безневинна іскра полум’я не стане для когось фатальною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати