Перейти до основного вмісту

Причина – проблеми «Південмашу»

Незалежні профспілки Дніпропетровська погрожують владі «маршем соціальної справедливості»
19 березня, 10:19
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

У суботу вони збираються вивести людей, незадоволених соціально-економічним становищем в Україні, на масову ходу центральним проспектом. Марш має закінчитися мітингом біля будівлі міської ради. Підтримати весняний наступ трудящих вирішили не ліві, а громадські організації проукраїнського та проєвропейського спрямування й активісти ВО «Свобода».

«Поштовхом для організації маршу стала політика знищення стратегічного держпідприємства «Південмаш», на якому понад сім місяців не виплачується заробітна плата. До протестуючих працівників заводу  планує приєднатися широка громадськість шляхом об’єднання вимог ПМЗ із соціально-економічними вимогами, що хвилюють громадян», — говориться в повідомленні. Як запевняють організатори маршу, це буде «перша в Україні масштабна акція протесту проти антисоціальної політики уряду, НБУ та місцевих органів влади».

Реакція влади на запланований протест була досить швидкою. Нове керівництво мерії на чолі з секретарем міськради — в.о. міського голови Галиною Булавкою, висловило готовність зустрітися з громадськістю. З роз’ясненнями непростої ситуації, що склалася на «Південмаші», виступили й представники Дніпропетровської облдержадміністрації. Як повідомила на брифінгу прес-секретар ОДА Олена Кальянова, проблема погашення заборгованості із зарплати ракетникам вирішується. За її словами, працівникам «Південмашу» вже виплатили 24,8 мільйона гривень за липень і серпень минулого року. У перших числах березня надійшло 12 мільйонів гривень, а минулої п’ятниці підприємству перерахували ще 25,3 мільйона гривень, з яких 12,8 мільйона гривень отримали працівники. Йде робота й над виплатою решти заборгованості:  очікується, що до кінця поточного місяця працівники одного з провідних ракетобудівних заводів України отримають ще 53 мільйони гривень.

«Дніпропетровська облдержадміністрація у зв’язку з майбутніми загальноукраїнськими процесами з децентралізації влади бере на себе розв’язання проблем промислових підприємств, таких як «Південмаш», — сказала О.Кальянова. Для розв’язання ситуації щодо заборгованості розроблено механізм, завдяки якому почалися виплати  працівникам «Південмашу». Прес-секретар ОДА пояснила, що це стало можливим завдяки «фінансовій допомозі», що надійшла заводу «Південмаш» від... КБ «Південне».

Триває робота не лише над погашенням заборгованості, а й над пошуком замовлень.

Для стабільної роботи 2015 року обсяг завантаження «Південмашу» має становити не менш як на суму в 2,5 мільярда гривень. На сьогодні вже укладено контракти в обсязі 980 мільйонів гривень. «Це не російські замовлення, а спільні проекти з США і Бразилією», — підкреслила О.Кальянова. За її словами, для повного завантаження підприємства потрібні замовлення ще на 1,5 млрд гривень. Вони можуть надійти від українських енергетиків з «Енергоатома» та компанії ДТЕК і будуть здатні забезпечити роботою підприємство на 25%. Раніше ці замовлення виконувалися на підприємствах Донецької області, але через воєнні дії на сході України їх доводиться диверсифікувати.

Не виключають у Дніпропетровській ОДА й бюджетного фінансування по лінії загальнодержавної космічної програми, а також оборонне замовлення на ракетний комплекс «Сапсан», робота над яким була припинена в період президентства В.Януковича.

Крім того, планується відродження тракторного виробництва, хоча 2014 року «Південмаш» не зміг виконати замовлення губернатора на 1000 тракторів. Прес-секретар ОДА повідомила, що загальна заборгованість із заробітної плати в Дніпропетровської області на сьогоднішній день становить 127,2 мільйона гривень. Обласній владі практично вдалося зупинити її зростання, але невиплати на «Південмаші» становлять до 60% цих боргів, що істотно впливає на ситуацію в цілому.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати