Пристрасті за Києвом
У вівторок увечері Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Леоніда Черновецького Київським міським головою. Однак нинішній мер Олександр Омельченко не втрачає надії і продовжує боротьбу. Вчора в Апеляційному суді Києва він оскаржив рішення Шевченківського районного суду, який відмовився визнати вибори мера недійсними. В апеляції говориться, що рішення суду є необгрунтованим.
Спроби Омельченка визнати вибори недійсними перетворюються на трагікомедію. Про це заявив на вчорашній прес-конференції екс-радник Омельченка, керівник Центрального штабу виборчого блоку «Євген Марчук — «Єдність» Володимир Головач. За його словами, якби не «останні події», то Олександру Олександровичу можна було б сказати спасибі за все хороше, що він зробив для Києва. «Шкода, що Омельченкові забракло снаги гідно завершити політичну кар’єру», — додав він.
Як з’ясувалося, Володимир Головач добре знає і новообраного мера Леоніда Черновецького. «Він дуже діяльна людина, ентузіазму йому не позичати, я його знав ще слідчим прокуратури, тому, я вважаю, що Черновецького недооцінюють». За його словами, новообраний мер не звільнятиме огульно всіх, а залишить тих людей, які «не зашкодили» киянам, а також спробує максимально зберегти адміністративно-господарський персонал.
«День» уже писав, що багато в чому доля нового мера залежатиме від того, як складуться його стосунки з Київрадою, адже дві третини голосів депутатів можуть відправити його у відставку. «Це серйозна небезпека, і з нею не можна не рахуватися», — відзначив юрист Головач.
Якраз у той час, коли йшла прес-конференція Володимира Головача, фракції Блоку Юлії Тимошенко та «Громадського активу Києва» підписали угоду про співпрацю, партнерство та створення коаліції. Меморандум є відкритим для підписання іншими політичними партіями та блоками, повідомила прес-служба БЮТ. Однак, як вважають деякі експерти, Л. Черновецький ще має шанс створити в Київраді свою більшість на «непартійній основі». Вона може складатися з представників Партії регіонів, фракція якої, як відомо, в новій Київраді урівняно з фракцією «Нашої України», та всіх інших політичних сил. За винятком, утім, Блоку Юлії Тимошенко. Так що пристрасті в Київраді можуть бути ще значно серйознішими, ніж у Верховній Раді.