Перейти до основного вмісту

Приватна ініціатива із суспільним результатом

01 грудня, 00:00

У Жашкові, що на Черкащині, днями вшановували кращих працівників сільського господарства району. Свято для сільських трударів влаштувала Українська продовольча компанія, яку тут добре знають: їхня сумлінна праця була відзначена численними цінними подарунками та грошовими преміями, а наостанок вiдбувся грандіозний концерт за участю українських естрадних зірок: Алли Кудлай, Лілії Сандулеси, Іво Бобула. Почавши працювати на черкаській землі порівняно недавно, УПК вже встигла залишити помітний слід. «Те, що робить сьогодні Українська продовольча компанія і особисто її генеральний директор Павло Костенко, є одним з напрямків відродження української цукрової галузі», — вважає голова правління Національної асоціації «Укрцукор» Микола Ярчук. Цю думку узагальнив начальник управління сільського господарства Черкаської облдержадміністрації Юрій Маловичко: «Там, де прийшли працювати приватні власники, де обертається приватний капітал, є й віддача. І результати господарювання стають кращими. Наприклад, у «Житниках» (одна з філій УПК) на протязi 7 років не виплачувалася заробітна плата, а сьогодні селяни отримують за свою працю гроші».

Українська продовольча компанія є співзасновником і акціонером низки підприємств агропромислового комплексу та харчової переробної галузі, які розташовані у Черкаській області. Серед них два цукрових заводи — Жашківський та Верхняцький. Фінансування сільгоспвиробників здійснюється за двома напрямками: вирощування зернових культур та вирощування цукрових буряків. Сьогодні, на думку фахівців, є всі передумови для того, щоб такі господарства, як «Житники» і «Пугачівка», вже наступного року стали передовими не тільки в районі, але й в області.

«Наші інвестиції спрямовуються вже не лише на реконструкцію і обслуговування самих цукроварень, але й на розвиток всієї сировинної зони, — каже П.Костенко. — Ми прагнемо забезпечити бурякосіюючі господарства насінням, добривами, пальним, всім необхідним». Якщо минулого року фінансування зон бурякосіяння та двох цукрових заводів складало 30,6 млн. грн., то за 9 місяців 2001 року — вже 50 млн. грн. Протягом останніх трьох років компанією придбано 162 одиниці техніки на суму більш як 16 млн. грн., зокрема, всесвітньо відомі комбайни — бурякозбиральні «Холмер» та зернозбиральні «Топлайнер», а ремонт діючих машин та обладнання обійшовся у суму понад 400 тис. грн. У порівнянні з 1999 роком внесення мінеральних добрив збільшилося у 12 разів, а застосування засобів захисту рослин — у 14,5 рази. Постачання паливно- мастильних матеріалів зросло у 18 разів. Для УПК стало доброю традицією надавати допомогу сільським школам, лікарням, закладам культури. Зокрема, в двох школах обладнано комп’ютерні класи, а школярам молодших класів вручено комплекти шкільного приладдя. Спонсорська допомога дедалі ширшає, бо зростає прибуток компанії, отриманий від господарської діяльності: за 9 місяців цього року він становив 6,9 млн. грн., позаяк у 2000 році цей показник був на рівні 2,4 млн. грн.

Розповiдаючи «Дню» про перспективи сьогодення, П.Костенко відзначив: «Передусім нам потрібно краще виконувати діючі закони і постанови: якби рішення, які приймаються урядом і ВР, дійсно спрацьовували на селі, то Україна б давно повернула собі славу житниці Європи». І це слова не сторонньої людини, а справжнього фахівця: адже, як зазначив М.Ярчук, керівник УПК не лише дбайливий господар — він активно працює над створенням законодавчої бази в цукровиробництві. Селянська мудрість стверджує: для того, аби земля віддячила врожаєм, у неї спочатку треба вкласти багато праці. Цьогорічні результати роботи, на його думку, доводять, що перехід на нові рейки господарювання проходив непросто, однак він уже приніс вагомі успіхи. «Прийнятий Верховною Радою Земельний кодекс започатковує нову сторінку у розвитку виробничих відносин на селі, створює нові можливості і резерви дбайливого господарювання на землі. Однак реалізація цих можливостей, приведення резервів у дію залежить від людей, від їхнього уміння, від їхньої відповідальності, — стверджує П.Костенко. — Я вірю, що наше село, наші лани віддячать сторицею всім, хто допоможе селянинові стати справжнім власником землі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати