Приватизація переходить на індивідуальний режим
За словами заступника голови ФДМУ Юрія Гришана, об'єкти приватизації за ступенем привабливості для інвесторів поділятимуться на три групи. До першої входять ті підприємства, які без будь- якої попередньої підготовки з боку ФДМУ можуть продаватися на відкритих торгах-тендерах. Друга група — це об'єкти, що вимагають попередньої фінансової реструктуризації, відокремлення об'єктів соціальної сфери. Такі дії, на думку Ю. Гришана, за кілька місяців зроблять підприємство привабливiшим для інвесторів. І остання група — «безнадійні». Щодо їх, як вважає Ю. Гришан, повинні прийматися «сміливі рішення про ліквідацію і продаж активів».
Втім, як відзначив Ю. Гришан, навіть не всі структурні підрозділи ФДМУ погоджуються з такою класифікацією, але керівництво Фонду настроєне рішуче. Ю. Гришан навіть зауважив: «Ми будемо це робити не тому, що так зажадав Президент»...
Тим часом МВФ і Світовий банк рекомендують використати приватизацію як спосіб обслуговування зовнішнього боргу. Економіст Світового банку Джон Хансен стверджує, що для виплати боргу в наступному році Україна повинна отримати від приватизації приблизно $1 млрд. Це в п'ять разів перевищує прогноз ФДМУ на наступний рік. До того ж, кошти мають бути отримані шляхом продажу держмайна іноземним інвесторам, оскільки місцеві розраховуватимуться переважно гривнями. Більшість аналітиків вважає нездійсненним таке завдання.
«Суперприватизація? Забудьте. Її потрібно починати вже зараз, в січні буде пізно», — так висловився у виданні «Украинская экономика: целостный комментарий» голова правління київського банку Credit Suisse First Boston Олександр Базаров.