Перейти до основного вмісту

Пуск «Зеніту» за програмою «Морський старт» відкладено

11 січня, 00:00

Як повідомив прес-секретар Дніпропетровського ГКБ «Південне» Юрій Алексеєнко, підготовка космічного корабля до старту, передстартові операції, які здійснюються в автоматичному режимі, спочатку «проходили нормально, без зауважень». Однак безпосередньо перед стартом «через нештатну ситуацію, що виникла на космічному апараті», запуск ракети з американським супутником ГМ Радіо-1, виготовленим фірмою «Х’юз», було зупинено. Причому в найостанніший момент. У чому полягала «нештатна ситуація» в конструкторському бюро «Південне», де розроблявся «Зеніт», пояснювати поки що утримуються, обіцяючи тільки повідомляти найближчим часом про «плани подальших робіт».

Хоч би як там було, але прикрі невдачі переслідують українських ракетобудівників одна за другою. Буквально напередодні Нового року після старту з космодрому Плисецьк у Східно-Сибірське море впав український ракетоносій «Циклон-3» із шістьма російськими супутниками на борту. Невдачі були і в ході реалізації міжнародної програми «Морський старт». Наприклад, у березні минулого року ракетоносій «Зеніт-3 SL» після запуску із плавучої платформи «Одіссей» упав у Тихий океан. Щоправда, провиною того, за висновком фахівців, була помилка в алгоритмі автоматичної системи управління, якої нібито припустилися російські партнери. До українських ракетників претензій із приводу «Зеніту» ніхто не висував, і він цілком обгрунтовано вважається найсучаснішим ракетоносієм не тільки двадцятого, але й початку нинішнього століття. Цього року, як повідомляють у ГКБ «Південному», за програмою «Морський старт» планується здійснити принаймні три запуски носіїв «Зеніт-3 SL».

P.S.: Запуск американського супутника ХМ-1 ракетою- носієм «Зенит-3 SL» перенесено на 28 люте, повідомляється в прес-релізі міжнародного консорціуму Sea Launch.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати