Перейти до основного вмісту

Рак – не смертний вирок

В Україні щорічно захворює 160 тисяч осіб
25 травня, 00:00

Досягнення в галузі ранньої діагностики, зокрема, використання молекулярних зондів, метод маркерної діагностики злоякісних пухлин Є.Суслова «Онкотест», на жаль, недостатньо відомі і доступні небагатьом. І можна зрозуміти ностальгію медиків за обов’язковими колись профілактичними оглядами, враховуючи, що кожний п’ятий з уперше зареєстрованих онкохворих звертається до медиків на 4-й стадії хвороби. «Усе частіше пацієнтів нам приводять попід руки». Так визначив цю проблему голова товариства онкологів України Валентин Ганул. «Іноді ми самі собі дивуємося, — сказав він. — Не маючи часом в лікарнях найнеобхіднішого, ми справляємося із запізнілими випадками раку не гірше, ніж зарубіжні колеги».

Втім, злоякісні новоутворення, як зазначив директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України Василь Чехун, залишаються глобальною проблемою людства. Вони вражають у всьому світі 9 млн. осіб і є причиною смерті 5 млн. чоловік щорічно. В Україні — 160 тис. захворювань і 100 тис. смертей відповідно. Протягом останніх десятиріч рак перемістився за цими показниками з 10-ї на 2-гу (після серцево-судинних захворювань) позицію. За прогнозами онкологів, 2020 року хвороба цілком може стати «чемпіоном», забираючи близько 20 млн. осіб на рік.

Серед різних видів захворювання «лідирують» рак легенів, рак молочної залози і шлунка. Поки що жодна з теорій виникнення страшної і непереможної хвороби (хімічно канцерогенна, вірусогенетична, онкогенна, паразитарна), за свідченням В.Ганула, не підтвердилася. Так само як і чудодійні якості протиракових препаратів «Вітурід» чи «Україн». Втім, безпристрасна статистика свідчить, що у 25 випадках із 100 хворобу провокують шкідливі звички, неправильне харчування, несприятливий екологічний стан, наслідки аварії на ЧАЕС. Очевидно, що без державної підтримки медикам з бідою не справитися. Лікування, наприклад, одного середньостатистичного хворого у США обходиться у $200—300 тис., у Китаї — $6 тис. І, хоча «у нас ніхто такими підрахунками не займався», одним із учасників другого з’їзду онкологів було озвучено приблизну цифру — $5 тис. Сума поки що нечувана для більшості громадян України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати