Рахувати і нагороджувати по-новому
буде кримський парламентЯк і передбачали аналітики, керівництво нової Верховної Ради Криму оголосило про необхідність змін у багатьох напрямах діяльності. Виступаючи на робочій нараді апарату і членів Президії у понеділок, спікер Борис Дейч сказав, що «наявність нової політичної ситуації із закінченням протистояння між Верховною Радою і Радою Міністрів не тільки дозволяє, але й зобов’язує нас перейти від реагування на появу нових проблем до їхнього аналізу та планування на короткостроковій та довгостроковій основі». На думку спікера, з цією метою необхідно виробити перспективні короткострокові — на один рік, і довгострокові — до 2006 року — плани роботи. Борис Дейч вважає, що необхідно також провести ревізію раніше прийнятих рішень і у разі необхідності внести корективи. При цьому Голова Верховної Ради Криму сказав: «Усе хороше, що було в діяльності попереднього складу Парламенту автономії, необхідно перенести у сьогодні та завтра». Членам Президії ВР АРК Борис Дейч поставив завдання: визначити коло проблем, які стоять перед Кримом, у кожному напрямі на найближчу і довгострокову перспективу і спільно з профільними міністерствами, комітетами, республіканськими відомствами і постійними комісіями внести Президії пропозиції для планування і вживання необхідних заходів.
На думку Бориса Дейча, зміни насамперед повинні відбутися в роботі Рахункової палати і у практиці нагородження в автономії. «Функції і роль Рахункової палати ВР АРК повинні змінитися, — сказав він. — Рахункова палата повинна стати не тільки органом, який контролює витратну частину бюджету, але й органом аналітичним та прогнозуючим бюджет Криму». Всі факти порушень, зафіксовані Рахунковою палатою, до оприлюднення їх у засобах масової інформації повинні бути «вивіренi, вірогіднi та апробованi у всіх правоохоронних органах, — сказав він. Як відомо, раніше колишній спікер використовував Рахункову палату як «караючий меч» Президії.
«Питання про порядок нагороджень кримчан почесними званнями, грамотами та іншими відзнаками Верховної Ради АРК вимагає перегляду, — вважає керівник парламенту автономії. — Я думаю, сьогодні у Криму залишилося вже мало ненагороджених». Зі слів спікера, нагороди сьогодні знецінилися. На думку керівника Парламенту автономії, при ВР АРК потрібно створити спеціальну комісію, яка врегулювала б ці питання у зв’язку із загальновизнаною практикою. Як відомо, Постанову «Про заснування почесних звань Автономної Республіки Крим, премій Автономної Республіки Крим та інших відзнак Автономної Республіки Крим» було прийнято кримським парламентом 21 квітня 1999 р. Відповідно до цього документа, в Криму вводилося звання «Почесний кримчанин», 26 почесних звань, знаки заохочення — «Подяка Голови Верховної Ради Криму» і «Почесна грамота Президії Верховної Ради АРК». Усього за цей час звання «Почесний кримчанин» отримали 20 чоловік, інші почесні звання — 2117 чоловік, тисячі людей нагороджені почесними грамотами, часто у зв’язку з ювілеями та святами, але без урахування реального внеску в суспільне надбання.