Перейти до основного вмісту

...Реалізувати Утопію

21 грудня, 00:00

Як вже повідомляв «День» (№234 від 19 грудня), днями у Черкаському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбувся благодійний концерт місцевого камерного оркестру під орудою О. Дяченка за участю посла Бельгії в Україні пана П’єра-Клемана Дюбюїссона. Отримані кошти планують використати для придбання мультимедійного центру для вивчення іноземних мов у Першій міській гімназії Черкас та медичного обладнання для Смілянської міської лікарні.

Історія бельгійського благодійництва на Черкащині має багаторічний поступ. Її фундатором є пані Марі-Франс Барб’є-Матіс, яка вперше приїхала в Україну 1995 року. Тут і зародилася ідея допомоги місцевим лікарням. Через рік пані Марі-Франс повернулася вже з реальною допомогою. За цей час в медичну частину № 14 міста Сміли прибуло хірургічного та іншого медичного обладнання на суму у кілька мільйонів доларів. Аналогів у області немає. Окрім медичного, асоціація «Партнерство: Україна — Два Люксембурги» має й культурницький проект: допомога місцевим учням та студентам... Гаслом проекту є «Надіятися — реалізувати Утопію».

Отож, концерт. Зал драмтеатру був заповнений майже вщерть, не залишились пустими й балкони. Ціна квитків — 5 гривень. У репертуарі два класичнi велетні: Й. С. Бах та А. Вівальді («для душі і серця» відповідно). Почали з Вівальді, а солістом оркестру — партія фаготу — був сам пан П’єр-Клеман Дюбюїссон, який музикою займається із семи років, має університетську та консерваторську освіти та приватні уроки (вже у зрілому віці) гри на фаготі. У виконанні наступних композицій брали участь бельгійські друзі посла, фахові музиканти пан Тьєрі Камаель та чарівна Каті Адан, натхненність якої мала легкий блиск іронії та почуття повної внутрішньої розкутості... І навіть невіглаське аплодування у паузах циклічних творів не могло зіпсувати піднесеного настрою.

Після виступу музикантів на сцену піднялися обласні та міські достойники і розказували про близькість влади та народу. І що концерт це вкотре довів... Необхідно зауважити, що чиновники жодним чином не допомогли акції. Оренда залу коштувала як завжди — 1200 гривень, які організатори відрізали від прибутку. Для контексту: за попередніми підрахунками було продано близько 500 квитків. Плюс супутні витрати. У результаті згадуються слова пані Барб’є-Матіс, яка ще до початку концерту воліла називати його не «благодійним», а «концертом дружби»...

Пан посол згодом зізнався, що напочатку був дуже схвильований, але зрештою отримав відчуття свята. На запитання «Дня» пан П’єр-Клеман Дюбюїссон розповів, що має намір продовжити аналогічні виступи, хоча не хотів би перетворювати їх у конвеєр. Після концерту відбулося неофіційне спілкування його учасників та організаторів. Моментом, що назавжди врізався в пам’ять, була відповідь на запитання про враження від виступу виконавчого секретаря Асоціації психіатрів України пана Семена Глузмана, який спеціально приїхав підтримати акцію. Семен Фішелевич сказав, що має «особливі враження» і згадав історію: 1975 рік, Урал, Пермська область, зона ВС 389/35, зима, традиційний мороз за 30 градусів, «колючка», собаки, навколо сніг і вишка наглядачів, на якій висить єдиний динамік-«колокол», що мовчав дуже довгий час. Раптом він починає тріщати і диктор звичайного радянського радію повідомляє, що зараз слухачі матимуть нагоду почути Вівальді. Над білою пустелею лине музика. Так склалося, що вдруге цей твір лікар почув через 27 років...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати