Перейти до основного вмісту

«Рекомендуємо продовжити вакцинацію»

Міжнародні організації незадоволені тим, як в Україні відбувається імунізація проти поліомієліту
09 грудня, 17:12
ФОТО REUTERS

Наразі триває другий етап вакцинації — він почався 30 листопада і має тривати два тижні. Із початку кампанії в Україні працюють спостерігачі від Всесвітньої організації охорони здоров’я і Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. «Поки бачимо значне недопрацювання. Минулого тижня охоплення, яке рекомендувало ВООЗ, не досягнули, тому ми рекомендували два додаткові тижні вакцинації», — коментує Денніс Кінг, представник ВООЗ.

Водночас, Денніс Кінг відзначає, що подекуди українські лікарі докладають великих зусиль, щоб вакцинація відбулася успішно. Зокрема, особисто телефонують батькам дітей, яким треба зробити щеплення. «Ми незадоволені тим, що відбувається в Україні, — зазначає представник ЮНІСЕФ Драгослав Поповіч.        — Багато залежить від довіри родини до медичних працівників. Приклад дуже важливий. Декілька лікарів весь час тримають поруч інформацію про те, що вакцинували власних дітей. Якщо батьки відмовляються від імунізації, показують цю інформацію як аргумент «за» щеплення». За словами Драгослава Поповіча, можна продовжити другий раунд ще на тиждень, щоб вчасно завершити заплановану роботу і краще підготуватися до третього.

Нагадаємо, в січні має стартувати третій період імунізації проти поліомієліту. Кампанія почалася після того, як на Закарпатті поліомієлітом захворіли двоє дітей. Під час кампанії використовують оральну полівакцину, яку Україні надав ЮНІСЕФ. Інтервал між раундами вакцинації становить один місяць. Загалом за три тури планується провести щеплення 95% дітей. Перші два раунди охоплюють дітей віком від двох місяців до шести років, третій раунд — дітей віком до десяти років. Денніс Кінг констатує: «Якщо Україна не зробить щеплення 95% дітей за три раунди, вірогідно, рекомендуємо провести додаткову діяльність з імунізації».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати