«Ремонт» приватизації
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021217/4232-2-1.jpg)
— Наскільки великих змін потрібно чекати у змісті шестирічної програми приватизації?
— Я не думаю, що зміни будуть значними. Насправді, у програмі існують деякі неузгоджені позиції. Робоча група створена для того, щоб їх узгодити. І не більше.
— Що в програмі не влаштовує особисто вас?
— Це перелік об’єктів, який передбачає приватизацію окремих підприємств. До переліку буде внесено зміни. Хочу відзначити, що на зміні механізмів приватизації робоча група з самого початку акцент не робить.
— Але ви відомі тим, що виступали проти відсівання потенційних покупців за принципом невідповідності статусу «промислового інвестора». А Фонд держмайна, що розробив програму, не хоче відмовлятися від цього інструменту. Ви готові до компромісу?
— З цього приводу я маю власну точку зору. На мій погляд, поняття «промисловий інвестор» звужує сектор продажу. Для України на сьогоднішній день більш важливі інші критерії, ніж «промисловий інвестор». Треба думати про бюджет, і ми будемо робити все, щоб, як мінімум, бюджетні показники по доходах від приватизації були витримані. Хоч, звичайно, якщо міняти всю програму, ми можемо занадто затягнути процес.
— Судячи з ваших слів, ви все-таки не ставите перед собою тверде завдання відмінити поняття «промисловий інвестор».
— Робоча група була створена з інших причин, і перед нею стоять інші завдання. Передусім, треба узгодити ряд моментів по конкретних підприємствах, які буде приватизовано.
— А чому ви не говорите, про які саме підприємства йдеться?
— Тому, що вони не узгоджені. Зараз немає смислу про це говорити. Як тільки буде результат дискусії, ми, звичайно ж, про це скажемо. Але якщо в процесі діяльності робочої групи ми будемо бачити, що необхідно «входити» в механізм приватизації… Я цього не виключаю, хоч і не передбачаю. Адже насправді завдання стоїть так: провести, передусім, ефективну приватизацію. Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб у нас був найбільший фінансовий ефект від продажу об’єктів, запланованих у програмі.
— Ви не побоюєтеся, що дискусія з приводу програми приватизації може не закінчитися до кінця грудня, і це зірве її своєчасне прийняття?
— Ми постараємося зробити все в строк. Я думаю, що вже на найближчому засіданні урядового комітету вона повинна бути затверджена.