Перейти до основного вмісту

Рівень комунальних боргів буде приведено у відповідність із... вимогами МВФ

18 січня, 00:00

Тим часом, за даними агентства Інтерфакс-Україна, в десяти регіонах України місцева влада вже привела житлокомтарифи у відповідність із їхньою собівартістю. Кореспондент «Дня» наполегливо та довго, але й безуспішно намагався домогтися яких-небудь пояснень того, що відбувається в різних міністерствах та відомствах, управліннях, відділах та інших установах, «стурбованих» повсякденним життям співгромадян. У ході опитування всі вони стверджували, що причетні до великих цін начебто опосередковано, і відправляли до більш компетентних джерел. Зрештою, відповісти «Дневі» на запитання про те, як держава допомагає втриматися на гребені нової цінової хвилі і не захлинутися в квартирно-комунальних боргах, люб'язно погодилася начальник Управління житлових субсидій Міністерства праці і соціальної політики України Таїсія Булах.

За її словами, державну допомогу субсидіями на 1 грудня минулого року отримували понад 2,7 млн. малозабезпечених родин, а їх платежі за житлово- комунальні послуги та паливо було знижено на 1125,8 млн. грн. (До речі, заборгованість місцевих бюджетів за субсидії з травня 1995 року становить майже 1,14 млрд. грн.) Близько 40% таких родин — пенсіонери із середньомісячним доходом близько 60 грн. Середній же обсяг житлокомсубсидії в листопаді минулого року становив 56 грн., а на придбання палива — 139,1 грн. У реалізації програми житлових субсидій за цей період було зайнято 756 відділів, де працювало близько 7 тис. осіб, а їхнє утримання обходилося державі в 1,9% від вартості програми. У процесі переходу країни на повну оплату вартості житлокомпослуг кількість одержувачів субсидій, як очікується, збільшиться на 30% (близько 4,5 млн. сімей), а середній обсяг субсидій — на 45%. Збільшення потоку людей, котрі потребують соціального захисту, відділи субсидій зустрінуть нарощуванням комунікаційних м'язів (Мінпраці вже передало в безстрокове користування 1,8 тис. комп'ютерів, принтерів та іншої техніки), а також подовженим часом прийому громадян.

За останніми повідомленнями з регіонів, колишніми залишаються поки що ціни в Дніпропетровській області, мешканці якої сплачують 42—55% вартості житлокомпослуг. Але, як запевнили в Управлінні житлово-комунального господарства агентство Інтерфакс-Україна, розробка нових тарифів триває — коштів для покриття різниці в бюджеті області на 2000 рік не передбачено.

З грудня минулого року майже вдвічі підвищено вартість водопостачання, опалення і квартплати в Харківській області.

З початку нового року більше ніж на 70% зросли ціни на житлокомпослуги для мешканців Рівненщини, і тепер вони змушені будуть платити «за повною програмою» за тепло, водопостачання і водовідведення. За словами заступника начальника управління економіки і власності облдержадміністрації Юрія Благодиря, в минулому році комунальним підприємствам з бюджету компенсували лише 24 млн. грн. (замість 53 млн. запланованих).

Для плавного, але від цього не менш хворобливого переходу до європейської системи 100 – процентної оплати житлокомпослуг, соціальне напруження доведеться згладжувати головним чином службі субсидій.

Проте поки що немає ніяких підстав передбачати, що служба субсидій справиться зі своїм завданням, і підвищення плати за житло не призведе до простого збільшення боргів громадян за комунальні послуги. Якщо, звичайно, вони (громадяни) не стануть більше заробляти...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати