Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Робототехніка від... шестикласників

Учні показали роботів, яких самі сконструювали та запрограмували. Серед них — робот-розвідник, слон і макет сонячної електростанції
07 листопада, 10:58
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У Міністерстві освіти відбулася виставка освітньої робототехніки, яку представили учні 5—6 класів Державного навчального закладу гімназії-інтернату «Дитяча інженерна академія». Цей заклад існує два роки, але її учні вже демонструють значні успіхи. Опановувати базові навики проектування дітям допомагають тренувальні схеми та спеціальні комп’ютерні програми. За словами директора академії Дмитра Боровика, освітня робототехніка  дозволяє виявити в дітей технічні схильності й розвивати їх.

Також учнів тут вчать базовим навичкам програмування.  «Мало скласти робота, його потрібно ще й запрограмувати. Програмують діти його самі. Вони розуміють, які рухи він має виконувати і покроково закладають в систему необхідні дії робота, реакції на датчики і зовнішні подразники», — розповідає учитель інформатики та робототехніки Наталія Вофтивінська.

Серед розроблених дітьми роботів є робот-розвідник, оснащений камерою. Він може переїжджати на значні відстані та транслювати відео з камери на ноутбук, з яким з’єднаний через wi-fi. Робота створили шестикласники Діана та Дмитро. «Цей рристрій може, до прикладу, допомагати шукати снаряд, що не розірвався. В майбутньому ми плануємо зробити цьому роботу руки, щоб він міг переносити речі, які знаходить», — розповідає Дмитро  Мартиненко.

 Ще один винахід Дмитра — Макет сонячної електростанції. «Пристрій керується за допомогою спеціальної програми. — розповідає Дмитро. — За годину електростанція виробляє 6 амперів напруги. За день її роботи можна отримати достатньо енергії, щоб засвітити лампу».

Найбільший робот, сконструйований в академії, — слон. Він може ходити вперед-назад та піднімати хобот, розповідає винахідник Віталій. «Хоботом цей робот може взяти річ, понести і покласти у визначеному місці. Вн дуже милий, а ще всім подобається його хвостик», — розповідає хлопець.

Дитяча інженерна академія запрацювала у 2013 році. Зараз в академії навчаються 40 дітей — учні 5—6 класів. Дмитро Боровик наголосив,  заклад  має на меті виявити та підтримати дітей, схильних до винахідницької та конструкторської діяльності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати