Розробки для «стабільного розвитку в період змін»
У Севастополі завершився Салон винаходів і нових технологійУ Севастополі відбувся VII Міжнародний салон винаходів і нових технологій «Новий час», присвячений Дню винахідника і раціоналізатора України («День» анонсував подію в №169). У ньому взяли участь провідні організації винахідників, фірми і підприємства з 35 країн світу: від Китаю і Тайваню на сході до США на заході, від Ірану й Туреччини на півдні до Росії і Польщі на півночі, ураховуючи, звичайно, представників різних регіонів України. Гасло салону — «Стабільний розвиток у період змін». Учасники зібралися, щоб установити контакти і знайти зацікавлених у реалізації та популяризації своїх ідей.
Прем’єр-міністр України М. Азаров у своєму вітанні учасникам салону зауважив, що завдяки винахідникам український інноваційний продукт має велику вагу на міжнародних ринках, що забезпечує Україні гідне місце серед розвинених країн світу, а уряд докладе всіх зусиль для вдосконалення ринку інтелектуальної власності. І це дуже важливо, оскільки сьогодні в Україні надто багато — близько 120 законів і актів, які регулюють оформлення прав об’єктів інтелектуальної власності. У програмі салону було представлено понад 300 розробок, інноваційних проектів і організацій, понад 100 розробок молоді з восьми країн. Салон протягом своєї багаторічної історії заслужив на першу категорію серед членів Міжнародної федерації асоціацій винахідників, президентом якої є доктор наук Андрас Ведреш (Угорщина), що брав участь у роботі салону. Виступаючи на відкритті салону, А. Ведреш повідомив про пропозицію президента США Б. Обами уніфікувати і звести до єдиного для всього світу порядок класифікації і реєстрації винаходів, щоб спростити захист прав на інтелектуальну власність винахідників різних країн.
На стендах салону було представлено розробки від простих елементів до складних конструкцій в різних сферах діяльності, що здатні змінити життя людини на краще, наприклад морська хвилева електростанція, стоматологічні штифти з високим рівнем приживлення, гофрокартон із пластикових пляшок, технологія інтенсифікації вирощування цукрового буряка, розроблена в Полтавському агротехнологічному інституті; мультимодульний імплантант-протез, який хірурги уже застосовують для відновлення функцій опорно-рухового апарату людини, багато інших цікавих розробок.
Цього року в роботі салону виокремлено роботи, які містять розробки з енергозбереження та поновлюваних джерел енергії. Уперше в рамках салону проведено колоквіум актуальної сьогодні тематики: енергоефективність й енергозбереження в комунальному господарстві та промисловості.
Міжнародне журі на чолі з професором П’єром Фюм’єром (Бельгія) і Національне журі на чолі з представником України в Європейській асоціації ТРІЗ Антоном Карловим (СевНТУ, Україна) оцінило понад 200 робіт. У святковій обстановці було вручено понад 70 призів, медалей та дипломів. Залишається побажати, щоб ця інтелектуальна праця трималася не лише на ентузіазмі, але й знайшла своїх інвесторів та мала реальну підтримку державних діячів і бізнесменів.