Розумна інвестиція
Бібліотеки чотирьох районів Вінниччини отримали книги з Бібліотеки газети «День»
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотекаря депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір поповнила фонди бібліотек Чернівецького, Томашпільського, Тульчинського, та Муровано-Куриловецького районів. 10 комплектів книг, серед яких уже класична «Україна Incognita», «Екстракт 150», «Сестра моя, Софія...», «Котел», «Корона...» та цьогорічна книжкова новинка «АVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», що вже здобула достойну оцінку читачів на Форумі видавців у Львові.
«ХІБА МОЖЕ БУТИ КРАЩИМ ПОДАРУНОК, АНІЖ КНИГА?!»
Першими розумні подарунки пощастило отримати бібліотекарям із маленького села Василівка, що в Тульчинському районі. Сільська бібліотека стала для місцевих жителів чи не єдиним культурно-просвітницьким центром. До неї звертаються з різних причин: щоб погоду в інтернеті подивитися, показники лічильників скинути, про новини дізнатися і книжки почитати.
«Попри те що це невеличке село, яке належить до Заозернянської сільської ради, бібліотека у селі є і працює, ба більше, має комп’ютери, підключені до інтернет-мережі, а тому відвідувачів там завжди вистачає, — розповідає директор Тульчинської центральної районної бібліотеки Віра ВІГУРЖИНСЬКА. — Але без книжок бібліотеки не бібліотеки. Спільними зусиллями ми намагаємося наповнювати фонди, за державний кошт вдається придбати здебільшого художню літературу, а от з публіцистикою складніше. Тому, коли дізналися про книжкові комплекти для бібліотек району, — зраділи, бо хіба може бути кращим подарунок, аніж книга?! Щиро сподіваюся на те, що подаровані книги з Бібліотеки газети «День» знайдуть своїх читачів, стануть школярам у пригоді та достукаються до сердець літніх людей, які також мусять читати і знати правдиву історію, на яку нам багато років заплющували очі».
«ПРЕЗЕНТОВАНІ ВИДАННЯ СТАЛИ КОВТКОМ СВІЖОГО ПОВІТРЯ»
Чернівецька центральна бібліотечна система має багато друзів серед читачів, які не лише багато років відвідують бібліотеку, беруть участь у масових заходах, а й переймаються проблемами закладу. Багато людей відгукується на традиційну акцію «Подаруй бібліотеці книгу», приносять книжки з домашніх книгозбірень, але дуже мало дарують нові та сучасні видання, визнає бібліограф Марія ПРИСЯЖНА. Вона переконана, що книги, які вони отримали в подарунок, користуватимуться попитом і в молоді, і зрілих односельчан. Серед них є чимало досвідчених краєзнавців та дослідників історії.
«В Україні завжди були меценати, які своїми доброчинними справами зробили вагомий внесок у збереження та розбудову української нації. Приємно, що і в наш час є такі люди, — зазначає Марія Присяжна. — Нещодавно одна з наших читачок подарувала бібліотеці сім ящиків із книжками, більшість із них — це художні твори та дитяча література, але всі вони вже старі видання, які не актуальні. Намагаємося тримати в постійному користуванні сучасну літературу, хоча б за останніх десять років. Тому брак нових книжок відчувається, а ми прагнемо сформувати новий фонд. Презентовані видання стали ковтком свіжого повітря. Вони не лише з новітнім наповненням, думками сучасних акторів, а й мають естетичний зовнішній вигляд, що привертає увагу. І вже сьогодні читачі їх гортали та запитували, коли можна взяти почитати. Після обліку читачі зможуть брати їх на абонемент і користуватися вдома до місяця».
«РОЗУМНІ ПОДАРУНКИ «Дня» ВМІЮТЬ ЗАДОВОЛЬНИТИ ЧИТАЦЬКІ АПЕТИТИ»
День бібліотекаря для Лариси Білозір особливе свято. Її мама 25 років пропрацювала бібліотекарем — спочатку в Тростянецькій районній бібліотеці, а потім у Вінницькій дитячій обласній бібліотеці. В дитинстві вона часто забігала до матері на роботу, знала на якій полиці стоїть та чи інша книжка, мала можливість однією з перших погортати нові видання. І це відчуття тримати в руках нову книжку — запам’яталося на усе життя. Зізнається, що навіть сьогодні, маючи потужну родинну бібліотеку, вона не може втриматися від купівлі і читання книжок — різних, бо вони «найкращі вчителі».
«З дитинства маю особливі почуття до бібліотек і людей, які присвятили все своє життя цій благородній справі. Тому надзвичайно рада, що з’явилася нагода передати книги новітньої історії для районних і сільських бібліотек, — каже Лариса БІЛОЗІР. — Акцію «Подаруй Бібліотеку газети «День» проводимо вже другий рік поспіль. Минулого року передали в шкільні бібліотеки області 15 таких сетів книг. Цьогоріч до Всеукраїнського дня бібліотекарів презентували ще 10 комплектів. Упевнена, що такому інтелектуальному подарунку будуть раді і директори шкіл, і вчителі, і школярі, і бібліотекарі, бо запит від читачів на нову літературу відчувається. А розумні подарунки «Дня» вміють задовольнити читацькі апетити. Вони ламають історичні стереотипи, лікують історичну амнезію і навчають українців поважати себе. Кожна сучасна людина має пізнати закономірності розвитку в минулому, аби правильно визначити напрям теперішнього. Рухатися вперед і не помилитися».
* * *
Нагадаємо, що зробити розумний подарунок рідній школі чи бібліотеці може кожен! Звертайтеся до відділу реалізації «Дня» за телефоном (044) 303 96 23 чи адресою м. Київ, пр-т Перемоги, 121Д, каб. 4.5 або в магазин на сайті «Дня».
ТИМ ЧАСОМ
Потрібні книги – від депутатів
ФОТО З ФЕЙСБУК-СТОРІНКИ ГАННИ ГОПКО
За ініціативи Благодійного фонду «Бібліотечна країна» триває акція зі збору книжок для переміщених університетів із Донбасу та Криму у Верховній Раді України. 2 жовтня народний депутат України Ганна Гопко написала на своїй сторінці в «Фейсбуці», що долучилася до ініціативи. «Закликаю колег-депутатів принести книжки впродовж пленарного тижня», — написала пані Ганна.