Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Рятуйся хто може!

29 листопада, 00:00

Тільки за дев'ять місяців цього року жертвами підступного вірусу стали 6 мільйонів 902 тисячі чоловік, тоді як за цілий минулий рік в Україні на грип перехворіло сім мільйонів 957 тисяч.

- Статистики смертності від грипу в нас немає, - повідомила кореспонденту "Дня" заступник керівника лабораторії епідеміології і профілактики грипу спеціалізованого Українського центру Алла Мироненко. - Оскільки гинуть не від самого цього захворювання, а від ускладнень, які воно викликає: важких форм пневмонії, ураження серця, нирок... А головна група ризику - діти від року до трьох років і старі. Але, самі розумієте, пов'язати причини їх загибелі з тим, що вони раніше перехворіли на грип, справа досить довга й трудомістка, тому в нас цим ніхто не займається...

А от у благополучній Америці така статистика ведеться: від грипу і його ускладнень тут щорічно вмирає від 10 до 30 тисяч чоловік. У "неблагополучній" Росії - 2,5 - 3 тисячі. І навряд чи в нас становище ліпше.

Отже, за всіма прогнозами перша хвиля епідемії захлесне Україну вже в середині грудня. Слава Богу, на цей раз це буде не "іспанка", що забрала 1918-20-х роках життя понад 20 млн. чоловік, а цілком "невинний" вірус групи А. Але й до нього треба підготуватися.

"З усіх методів профілактики грипу найбільш ефективним є своєчасна вакцинація, - вважає Алла Мироненко. - Саме цим шляхом ідуть сьогодні у всьому світі. У нас раніше теж робили щеплення працюючим і школярам. Але з 1983 року масову вакцинацію припинено - в Україні власних вакцин не виробляють, доводиться закуповувати за кордоном. Наприклад, цього року в нас зареєстровано французький препарат "Ваксигрип", який знижує ризик зараження в півтори-два рази..."

Однак, оцінити корисність цих ліків доведеться небагатьом: у Києві буде відкрито лише один пункт вакцинації, а вартість послуги - 36 гривень. Без будь-яких знижок для головної групи ризику - дітей і старих. Так що, судячи з усього, зустрічатимемо епідемію зі старими друзями - інтерфероном, оксоліновою маззю, грілкою і чаєм з медом. Ефект у цих засобів невеликий, зате й побічних явищ вони не викликають. Ну а найбільш оригінальний рецепт запропонував нейрохірург Віталій Цимбалюк: "У період епідемії треба забути про етикет і їсти побільше часнику - його віруси грипу страшенно не полюбляють. А виходячи з дому, надівайте "часничне намисто". Не естетично? Зате дешево і надійно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати