Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Сатану» примусили працювати в мирних цілях

28 вересня, 00:00

У вівторок в Казахстані вдало стартував українсько-російський ракетоносій «Днепр», створений на базі міжконтинентальної бойової ракети СС-18, яку на Заході за її руйнівні можливості похрестили «Сатаною». «Днепр» доставили до навколоземної орбіти на висоту 650 кілометрів п’ять супутників, два з яких належать Італії, два — Саудівській Аравії і один — Малайзії. Всі вони будуть використовуватися для зв’язку, наукових експериментiв і спостереження за поверхнею Землі. Для саудовців і малазійців ця подія не ординарна, оскільки їх супутники вперше вийшли до космосу.

Зі слів Юрія Алексеєнка, прес-секретаря дніпровського ДКБ «Южное», де розроблялася ракета СС-18 і ракетоносій «Днепр», запуск космічного корабля вагою 214 тонн проходив відповідно до польотних завдань. І це тим більш важливо, що старт ракетоносія, раніше запланований на 25 серпня, відкладався двічі. Передусім, внаслідок виявлення системної діагностики і безпеки відхилень від норми тиску в паливному баку першого ступеню. Проте самі замовники запуску віднеслися до цієї ситуації з розумінням.

Прес-секретар ДКБ «Южное» повідомив, що роботи з ракетоносієм «Днепр» виконуються в рамках спільного українсько-російського підприємства «Космотрас», створеного на паритетних началах у 1997 році. Росія є власником всіх ракет СС-18, які після розпаду СРСР знаходяться на її території на бойовому чергуванні. Однак будь-які роботи з ракетами, створеними у Дніпропетровську без головного їх розробника, неможливі. У ДКБ «Южное» вважають, що ідея використання бойових ракет, які відслужили свій термін, для комерційних запусків дуже вдала. По-перше, тому, що не треба займатися утилізацією, це дорого коштує, по- друге, запуск «Днепра» коштує для замовників значно дешевше, ніж нових ракетоносіїв такого ж класу. Правда, досі пуски, передусім, направлені на маркетинг проекту і пошук перспективних партнерів, ніж на отримання великих прибутків. Нинішній старт «Днепра» — вже третій за рахунком. Випробувальний запуск ракетоносія відбувся ще у 1998 році. А рік тому «Днепр» доставив у космос британський супутник.

Варто додати, що в ДКБ «Южное» зараз ведуться роботи щодо створення на базі СС-18 модернізованого ракетоносія «Днепр-М» з більш широкими можливостями. Фахівці вважають, що при наявності коштів цей проект можна здійснити за два — два з половиною роки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати