Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Секрети від професіоналів для всіх!

Новий «дах» для Літньої музичної академії
05 липня, 11:14
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Упродовж 12-ти років стало доброю традицією, що у червні-липні до нашої столиці приїздять амбітні музиканти, які хочуть удосконалити свою професійну майстерність, беручи уроки у видатних педагогів сучасності з різних країн світу, а також мають унікальну можливість грати у супроводі симфонічного оркестру. Такий шанс усім охочим (без обмежень за віком та професійним рівнем!) надають організатори Літньої музичної академії. Уроки проходять на базі Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра — одного з найпрестижніших і найстаріших музичних навчальних закладів України.

Нагадаємо, раніше концерти проходили в Маріїнському парку (в рамках відроджених «Літніх музичних вечорів»), але два роки тому цей творчий проект, який тривав упродовж 14 років, закрили. Це сталося з різних причин, зокрема й тому, що проводити програми на літній естраді стало дуже проблематично (саме в цей період у Києві дуже часто йшли сильні дощі, які заважали виступам музикантів і могли пошкодити цінні інструменти). Тому останні концерти циклу вже проходили під дахом Національної філармонії, а нині організатори Академії знайшли новий майданчик для виступів — великий зал студії Будинку звукозапису НРКУ. Концерти пройдуть 5, 6, 7, 10 та 11 липня о 18.00 (вхід — безкоштовний).

Цьогоріч курс Літньої музичної академій проходять 53 слухачі з Австралії, Канади, Норвегії, Польщі, Росії, США, Туреччини та України. Так, майстер-класи «Фортепіано» проводять: Яков Касман (США) — професор Алабамського університету в Бірмінгемі, Юрій Кот (Україна) — професор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського і Вадим Руденко (РФ) — соліст Московської державної академічної філармонії. Секрети скрипки слухачам Академії розкривають Марк Лакірович (США) — професор Longy School of Music у Бостоні та Олег Похановський (Канада) — професор університету Манітоба (Канада), а про віртуозність віолончельної гри музикантам розповідає Володимир Пантелєєв (США) — професор Brooklyn College in the City University та музичної школи Lucу Moses у Нью-Йорку.

За підсумками попереднього відбору 23 музиканти беруть участь у майстер-класах «Гра з оркестром». А для виступу з оркестром вони виконуватимуть концерти Баха, Бетховена, Брамса, Бруха, Гайдна, Гріга, Моцарта, Понсе, Прокоф’єва, Равеля, Сен-Санса, Сібеліуса, Чайковського та Шостаковича.

Слухачі Літньої академії мають честь грати з видатним колективом нашої країни — Національним симфонічним оркестром України під орудою диригента Наталії Пономарчук (на фото).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати