Перейти до основного вмісту

Сесія передвиборних спокус

06 лютого, 00:00

«Дев’ята сесія Верховної Ради повинна пройти, як і усі попередні, згідно з Конституцією України і регламентом», — заявив учора, відкриваючи останню сесію роботи парламенту третього скликання, спікер Іван Плющ. Серйозний вплив на роботу сесії, як відзначив він, буде мати виборча кампанія, яка все «активніше розгортається в Україні». При цьому І. Плющ звернув увагу депутатів на те, що повноваження Верховної Ради продовжуються, необхідно вирішити «багато важливих проблем: завершити розгляд і ухвалити остаточне рішення щодо законопроектів», винесених на розгляд у лютому-березні, і закликав народних обранців до конструктивної роботи. Що й казати — традиційні побажання спікера вельми актуальні. Депутати прислухалися до спікера і... підтримали запит Омельченка — Єрмака — Шишкіна до Генпрокурора про порушення кримiнальної справи проти Леоніда Кучми, Леоніда Кравчука, Єфима Звягільського і колишнього міністра Анатолія Лобова. Зрозуміти, що трибуна Верховної Ради буде частіше, ніж звичайно, використовуватися з метою передвиборчої агітації, загалом- то, неважко. Набагато важливіше, щоб демагогічні лозунги, прагнення окремих фракцій пограти в опозиційність уряду і Президенту не стали основоположними при розробці і прийнятті конкретних законів. Цікаво, що, відповідаючи на запитання журналістів щодо цього, міністр економіки Олександр Шлапак відзначив: «Дуже хотілося б, щоб в останні місяць-два своєї роботи Верховна Рада не наприймала б законодавчих актів, які зроблять роботу уряду і життя держави менш прогнозованими».

Вітаючи депутатів із поверненням до стін Верховної Ради з округів, прем’єр-міністр Анатолій Кінах заявив, що в ході дев’ятої парламентської сесії уряд і народних депутатів чекає «напружена робота». Незважаючи на наближення виборів, «ми не можемо дозволити собі зупинити законодавчий процес», — зазначив він, не без оптимізму додавши, що «конструктивна системна співпраця» уряду та Верховної Ради залишається і буде безумовним пріоритетом.

Зі слів Івана Плюща, у ході роботи сесії депутатам буде запропоновано розглянути близько 300 законопроектів, — повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Разом iз тим спікер парламенту підкреслив, що за підрахунками апарату Верховної Ради, протягом трьох пленарних засідань на розгляд може бути винесено майже 100—120 законопроектів, щодо яких профільні комітети дали позитивні висновки (до речі, на сьогодні обробку в комітетах проходять близько 900 законопроектів). Зокрема, І. Плющ зазначив, що депутатам необхідно ухвалити рішення щодо закону про судоустрій в Україні, а також щодо ряду інших законопроектів, які регулюють соціально-економічні відносини в Україні, а також розглянути законопроекти, визначені Леонідом Кучмою як невідкладні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати