Севастополь замайорів триколорами. Що далі після ейфорії?
За два дні до невизнаного цивілізованим світом референдуму на балконах севастопольців стали з'являтися прапори Російської Федерації. В місті триколори роздають безкоштовно усім охочим. Серед тих, хто вивішує стяги у себе на балконі, переважно люди похилого та середнього віку, життя яких нерозривно пов'язане із Радянським Союзом. Як пояснюють люди, які вирішили вивісити прапор Російської Федерації на балконі, вони це роблять за покликом душі і переконані в тому, що після референдуму їхнє життя стане кращим: вони отримуватимуть високі зарплати та пенсії.
Втім, так думають не всі городяни. Переважна більшість севастопольців сьогодні не на жарт стурбована питаннями власності. Як розповіла місцева мешканка Олександра, яка попросила не називати її прізвище, багато севастопольців все ще не оговталися від відомих подій і перебувають у шоковому стані. "Сьогодні людей хочуть розділити, при чому це така ситуація, коли розділити можуть родини, бо майже в кожній другій родині є діти, які вчаться в Києві, або виїхали туди для того, щоб побудувати кар'єру, є батьки, котрі мешкають в селах та селищах, що знаходяться поза територією Криму. Саме тому, це вкрай небезпечно, адже якщо референдум все-таки відбудеться, ми не зможемо вільно відвідувати наших дітей і батьків, бо для цього потрібно буде перетинати митницю і, як наслідок, витрачати зайві гроші, причому абсолютно незаконно. Але це ще не все. Сьогодні на людей, які працюють в бюджетних організаціях, таких як заклади освіти тощо чиниться тиск: приходять агітатори і пояснюють, що голосувати потрібно за Росію. Кажуть, що тим, хто проголосує за неї,автоматично нададуть громадянство Російської Федерації і люди обміняють українські паспорти на російські. Тим же, хто залишиться громадянином України, обіцяють усілякі складнощі, наприклад, кожні три місяці кримчанам із українським паспортом потрібно буде виїжджати за межі Криму і проходити процедуру реєстрації. Це ніщо інше, як залякування. Таким чином, вже багато людей сьогодні замислюються над тим, що їм робити. Особливо складно людям, які працюють у бюджетних організаціях, тому що залишившись громадянами України, вони можуть втратити роботу, окрім цього, люди бояться політичних переслідувань і не знають, що їм робити. Це дійсно складно: з одного боку, багато людей розуміє, що треба не ігнорувати референдум і в жодному разі не приймати російське громадянство, а з іншого боку, якщо люди не збираються виїжджати з Криму, то як їм в цій ситуації зберегти свої робочі місця - невідомо.
В нашій родині взагалі ситуація дуже складна: дочка живе в Москві (два роки тому вона вийшла заміж за росіянина), а син - в Києві (спочатку вчився там, тепер працює і повертатися не збирається). Кожного року ми з чоловіком приїжджали до них, по черзі, а вони приїздили до нас і ніяких проблем не було. Сьогодні ж я не знаю, як це буде виглядати. Найбільше боюся того, що доведеться оформлювати візи і багато зайвих, нікому непотрібних документів.
Але головна проблема - це питання власності. На сьогоднішній день я не знаю, як це питання буде вирішено і якщо в Криму діятимуть закони Російської Федерації, як громадянин України зможе успадкувати власність. Якби наші люди подумали про це, вони б навряд чи вивішували прапор сусідньої держави на вікнах" - переконана пані Олександра.
Author
Катерина ІвковаРубрика
День України