Шанс дельфінів на порятунок
В Україні планують відкрити перший реабілітаційний центр для цих тварин
Про необхідність появи центрів реабілітації дельфінів українські екологи найчастіше говорили у контексті закриття дельфінаріїв. Адже повісити замок на дверях – не означає допомогти дельфінам, що утримувались у жахливих умовах. Що робити з тваринами далі? Ідеальний варіант – віддати їх до центрів реабілітації. Однак таких в Україні не існує. Тому склалась дивна ситуація. Суди приймали рішення про закриття дельфінаріїв, виявляючи порушення норм утримання тварин, але фактично втілити ці рішення не вдавалося.
Нещодавно зоозахисниця Наталія Вишневська поділилася з «Днем» інформацією, яку просила не афішувати. Але тепер ця новина офіційна – в Україні таки буде власний реабілітаційний центр для дельфінів. Імовірно, його створять на території національного природного парку «Тузлівські лимани», що в Одеській області. За словами місцевого еколога Івана Русєва, ідеально було б заснувати такий заклад у Криму. Але й одеський парк цілком підійде, в усякому разі це краще, ніж віддавати тварин на відновлення аж до Туреччини. До речі, у Міністерстві екології та природних ресурсів розглядали і таку перспективу.
Та наші експерти переконали, що Тузлівські лимани наразі є найкращим варіантом. Днями заступник міністра екології Василь Полуйко побував із робочим візитом у цьому нацпарку, щоб на власні очі оцінити масштаби роботи. «Національний природний парк «Тузлівські лимани» запропонував оглянути місця, які були визначені працівниками парку як найбільш ідеальні для втілення такого проекту, - описано деталі візиту на «Фейсбук»-сторінці парку. – Після знайомства із зазначеними територіями у процесі обговорення було прийнято рішення детально розглянути запропоновані парком варіанти із залученням іноземних фахівців, які мають досвід створення подібних реабілітаційних центрів. Даний проект вимагає як чималих коштів на створення інфраструктури та навчання відповідних фахівців, так і виважених рішень, але сумнівів у необхідності створення такого важливого для реабілітації дельфінів центру немає. Сподіваємось, зустріч стане одним із важливих кроків на шляху до створення найкращих умов для тих дельфінів, які були вилучені з природного середовища».
Як додав Іван Русєв, реабілітаційний центр зможе лікувати дельфінів, врятованих із рибацьких сіток - таких тварин морські хвилі часто виносять на узбережжя. «Дуже хочеться вірити, що почався новий період ставлення до дельфінів, а в них з’явився хиткий шанс на реабілітацію, - зазначає еколог. – Про всі перипетії та інтриги, яких буде немало на шляху вибору ділянки та створення такого центру, я буду тримати всіх у курсі».
Author
Інна ЛиховидРубрика
День України