Ще не заарештовують, та вже затримують
Напередодні приїзду до Харкова «головного кандидата» у президенти України Л.Д. Кучми міліцейський патруль Ленінського райвідділу внутрішніх справ міста затримав агітаторів передвиборного штабу Євгена Марчука по 174-му виборчому округу Єлизавету Ломако і Світлану Бізюкову. Вони розклеювали агітаційні матеріали за свого кандидата на стовпах по вулиці Полтавський Шлях. Того ж вечора на іншій стороні вулиці, у Жовтневому районі міста, патруль Національної гвардії затримав ще одного агітатора — Олега Цапка. Про це повідомив до редакції Володимир Бакуменко, довірена особа Євгена Марчука по цьому округу.
Агітаторів доставили до райвідділу міліції, де вони провели серед волоцюг і хуліганів по три години. Усім їм пред'явили звинувачення по статті 152 Кодексу про адміністративні порушення України: порушення санітарних норм у місті. Усно жінкам роз'яснили, що на міських стовпах можна розвішувати тільки матеріали, що агітують виключно за Леоніда Даниловича. Такі плакати були наклеєні на кожному стовпі. Єлизавету Ломако і Світлану Бірюкову змусили дати письмові зобов'язання більше не агітувати за Євгена Марчука.
У цій справі є цікавий момент. Подія відбувалася на околиці міста. Услід за агітаторами Євгена Марчука йшли агітатори Леоніда Кучми і зривали свіжонаклеєні плакати, прикріпляючи свої. Їх охоронці порядку не помічали.