Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що ховають «порожні» декларації чиновників?

Громадські активісти мітингували від Верховною Радою на підтримку закону № 2423
13 липня, 19:15

Громадські активісти вимагають від депутатів зробити публічною інформацію про те,  хто та яким майном володіє. Законопроект №2423, що передбачає відкриття інформації про статки держслужбовців, уже був підтриманий Верховною Радою у першому читанні. Тепер учасники мітингу побоюються, що цей законопроект можуть не внести до сесійної зали, й просять спікера Володимира Гройсмана не блокувати його.

Перед Верховною Радою в один ряд паркуються дорогі автівки, активісти виставляють макети будинків й накривають це все банерами, що зовні виглядають як декларації, які заповнює кожен держслужбовець. Але декларації порожні на словах, вважають мітингарі, що покривають розкішне життя чиновників.

«Корупція боїться прозорості. Результати голосування за законопроект №2423 продемонструють, кому з депутатів є що приховувати, — каже голова правління Центру протидії корупції. — І лише той, хто виступить проти відкриття інформації про своє рухоме й нерухоме майно, виведе на воду нечисті справи того чи того чиновника».

Акцію протесту підтримали й водії на автотрасі. Сигналили так, що було чути їх до Хрещатика. Активісти вважають, що відкриття реєстрів із можливістю пошуку за прізвищем держслужбовця є важливим інструментом у боротьбі з корупцією. Перевірити на правдивість декларації чиновника зможе будь-хто. Для цього достатньо лише на відповіному сайті (який планується створити після того, як депутати підтримають законопроект) ввести прізвище депутата чи прокурора і вуаля: користувач отримає дані про статки власника. При цьому, закон гарантує захищеність персональних даних.

«Інформація, яку отримає користувач, не міститиме точної адреси будинку чи квартири, номерного знаку автомобіля. Це будуть дані про те, де розташовані будинок, земельна ділянка, їх площа, та коли вони були придбані. Аналогічно можна буде й отримати інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна автомобіля», — пояснює міністр юстиції України Павло Петренко. За його словами, це дасть українцям зрозуміти, чи живе той чи той власник на ті кошти, що декларує.

Активісти ж сподіваються, що народні депутати їх почують і зроблять все для того, аби декларації не були порожнім звуком.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати