Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що не так із шкільними їдальнями?

Мінекономіки представило звіт за результатами перевірки пів тисячі шкіл
09 вересня, 19:20

В умовах карантину чимало шкіл змінило роботу своїх їдалень  — кухарі не готують сніданки та обіди безпосередньо у школі, а роздають ланч-бокси. Те, що всередині цих «харчових коробочок», часто засмучує і учнів, і їхніх батьків. Мало, не завжди смачно та не все свіже — основні претензії. Багато навчальних закладів намагалися перепрофілювати роботу їдалень, переходили на так звані шведські столи, змінювали підрядників, але після карантину все затихло.

Разом з тим реформа шкільного харчування потрібна. План заходів цієї реформи прописаний у розпорядженні Кабміну від 05.08.2020 № 1008-р. Минулої осені при Мінекономіки була створена міжвідомча робоча група задля вивчення системи харчування в школах, яка перевірила 500 міських та сільських шкіл, у яких навчається понад 300 тисяч учнів.

Під час візитів до шкіл чиновники звертали увагу на весь ланцюжок шкільного харчування — від виробника харчових продуктів до отримання учнем готової страви. Також вивчали підходи до організації харчування, наявність дієтичних столів, стан дотримання вимог безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, стан приміщень та обладнання і рівень забезпечення гарячим харчуванням.

У результаті перевірок виявили кілька ключових проблем: відсутність харчування для дітей з особливими харчовими потребами (дієтичні столи); низька динаміка запровадження та використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР); зношене та застаріле обладнання; низький рівень обізнаності щодо повноцінного харчування; недостатній рівень знань в частині закупівлі харчових продуктів.

Зараз Мінекономіки готує низку документів, аби завершити реформу шкільного харчування та усунути виявлені недоліки Так, розробляється методологія щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти; готуються методичні настанови щодо контролю за якістю продуктів і страв, а також оновлюються гігієнічні вимоги до харчоблоків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати