Перейти до основного вмісту

Що там, за ширмою?

26 липня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Київська художня галерея «Триптих» у четвер киянам і гостям столиці представила персональну виставку української художниці по текстилю — Тетяни Кисельової. Вона — неординарний майстер. Закінчила Київський художньо-промисловий технікум за спеціальністю дизайнера. Працює в галузі гарячого батику, вишивки, аплікації, лицьового шиття (змішана авторська техніка), орнаментально-декоративної й абстрактної композиції. Тетяна вважає, що сучасний художник має спробувати себе в багатьох напрямах, а «саме життя підказує, в яких саме». Спочатку Кисельова працювала над дизайнерськими проектами, потім вирішила прикрашати їх текстильними творами. Зараз багато займається розписом стін, простінків, дверей, меблів.

Ідея створювати ширми прийшла до неї у процесі роботи з великими площами, коли доводилося розбивати простір на різні зони. Ширма, на її погляд, чудово пасує для цієї ролі. Вона може не лише розбивати простір, але й «гасити» звук, прикрашати інтер’єр, її можна переміщувати в різні місця і, таким чином, повністю міняти візуальне сприйняття практично будь-якого приміщення. «Але головне її завдання — створювати інтригу, —каже Тетяна Кисельова. — Крім того, мені захотілося зламати стереотипи, що склалися. Ну хто визначив, що живопис обов’язково мусить нудно висіти на стіні? А якщо надати йому утилітарного значення? Опустити, наприклад, на підлогу?» Так народилася ідея проекту представленої виставки «Ширма: два в одному».

Художниця зізнається у великій любові до творів великих майстрів старої голландської та фламандської школи. Можливо, саме тому сюжетами її ширм став мікст голландського натюрморту і фламандського гобелена. Кольорова складова — головна знахідка автора. Причому художниця не вдається до якихось особливих ефектів. Прозорий барвистий шар світиться зсередини, надає додаткові художні якості й часом, здається, починає бути схожим на кольорове скло (триптих «Експансія») або мармур (триптих «Медитація Ренесансу»). Твори Тетяни Кисельової — яскравий вияв синтезійної природи її обдарованої натури. У творчості художниці химерно поєднані свобода самовираження й інтуїтивне, імпровізаційне начало.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати