Що варто обговорити?
Юрій ЛОГУШ: «Я готовий виступити експертом з питань економіки та вищої освіти»
Екс-гендиректор Кraft Foods Україна, а нині — проректор з питань стратегії та розвитку Українського Католицького Університету Юрій ЛОГУШ — давній читач «Дня». Свого часу він «присадив» на газету й чимало своїх співробітників — видання завжди було в його приймальні, як і в приймальні компанії. Власне, нині з ним говоримо про те, які теми можуть бути цікаві для подальшого обговорення на наших шпальтах.
— Коли в середині 1990-х приїхав в Україну, шукав пресу, рівень якої б певним чином відповідав тій, що читав, працюючи в різних країнах світу. А читав я The New York Times, The International Herald Tribune, The Financial Times... Отже, почав передплачувати «День». До речі, коли був гендиректором Kraft Foods Україна, зокрема ця газета завжди була в приймальні компанії — щоб співробітники й відвідувачі читали її.
У «Дні» мені насамперед подобається гуманітарний блок. (Окремо хочу подякувати за щорічну підтримку Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова».) Улюблені рубрики: «Україна Incognita» й «Історія та Я». Не можу не відзначити бібліотечного проекту видання. Між іншим, 2004 року книжки «Україна Incognita» та «Дві Русі» було нагороджено почесним дипломом «Громадського визнання» в позаконкурсній програмі «Коронації слова». Ми відчували: всю ту роботу, що робимо в літературі, газета «День» із головним редактором — робить в історії. Треба сказати, що тоді згаданий двотомник для мене, історика за другою освітою, став просто знахідкою.
Також хочу зазначити, що, коли дивишся на Україну крізь призму «Дня», хочеться жити й працювати тут. Видання демонструє, яка велична та багата у своєму культурному розмаїтті країна була. А значить, — і може бути.
Оскільки я вже проводив паралелі між The New York Times, The International Herald Tribune і «Днем», то мені було б цікаво, якби в цьому українському виданні ще більша увага приділялася б подіям в економіці та бізнесі. Я готовий виступити експертом із питань економіки та вищої освіти. Ну, напевно, і з питань української сучасної літератури. Якщо окреслити тематично, то це — теми, які стосуються залучення зовнішніх інвестицій в Україну, як і, зрештою, залучення внутрішніх інвестицій в той чи інший проекти, соціально відповідальний бізнес, благодійність, «просування» україномовних книжок у такому неоднорідному вітчизняному інформаційному просторі. Гадаю, й інші фахівці з цих питань радо приєднаються до експертного кола «Дня».
Випуск газети №:
№38, (2013)Рубрика
День України