Шестирічний стоп-кадр
Ялтинській кіностудії допоможе приватний капіталН а базі кіностудії «Ялта-фільм» створено спільне підприємство з участю змішаного державного і приватного капіталу України та Росії. Про це заявив на прес-конференції, котра відбулася днями у Москві перший заступник міністра культури РФ Олександр Голутва, обраний головою ради ЗАТ «Ялтинська кіностудія», повідомляє агентство Інтерфакс- Україна.
Кіноательє у Ялті з’явилося ще під час Першої світової війни. У 1922–1930 роках Ялтинська кінофабрика нарівні з Одеською була найбільшою в Україні. Тоді вона була у підпорядкуванні Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). У 30-і роки ВУФКУ було перетворено на «Українфільм», а Ялтинська кіностудія перейшла у власність російських кіноорганізацій.
Ставши 1964 року філією Центральної кіностудії дитячих і юнацьких фільмів імені М. Горького, Ялтинська кіностудія художніх фільмів набула популярності далеко за межами Росії та України. Тут працювали Олександр Роу і Олександр Птушко, тут було знято гучний на свій час радянський «бойовик» «Пірати ХХ століття». Усього ж за час існування Ялтинської кіностудії на ній було знято понад 600 фільмів — кінематографісти практично всіх колишніх союзних республік працювали тут за радянських часів. Що, проте, не дивно, адже Ялтинська кіностудія по-своєму унікальна — кіно тут можна знімати 10 місяців на рік.
На початку 90-х років «Ялта-фільм» стала самостійною кіностудією. Однак зношеність обладнання, загальна економічна криза поставили її на межу виживання. Останній фільм власного виробництва було знято тут 1994 року — про це повідомила кореспонденту «Дня» референт генерального директора кіностудії Ольга Володченко. Українські кінематографісти дійшли висновку, що виходом з подібної ситуації може стати створення на базі кіностудії спільного підприємства і залучення до його роботи приватних інвесторів. І в листопаді минулого року Верховною Радою Автономної Республіки Крим було прийнято відповідну постанову. Окрім того, урядом Криму внесено кіностудію до складу підприємств, які входять до вільної економічної зони пріоритетного розвитку, тим самим звільнивши її від митних зборів і платежів, сплати ПДВ.
У планах нового акціонерного товариства — відновлення виробничої бази Ялтинської кіностудії, навчання кадрів і, у перспективі, виробництво власної кінопродукції. Що ж, можливо услід «за кризою жанру» почнеться його відродження. Хоча б і на окремо взятій студії.