Перейти до основного вмісту

Шиється ковпак для банків

18 лютого, 00:00
Експерти з безпеки банків вважають, що його носитимуть Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, "День"

Координаційний комітет з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією та Національний банк України підписали спільний план дій щодо попередження криміналізації у банківській та фінансовій сфері країни.

Зі слів голови цього Комітету, керівника не профінансованого парламентом Національного бюро розслідувань Василя Дурдинця, документ визначає напрямки, за якими спільно діятимуть НБУ та правоохоронні органи. Схоже, головний з них - ревізія законодавчого та нормативного забезпечення банківської діяльності у таких її галузях, як порядок кредитування, банківська безпека, валютне регулювання та валютний контроль, банківський нагляд, порядок здійснення готівкових розрахунків. Буде проведено кримінологічну експертизу закону з внесення змін до деяких законодавчих актів із відкриття банківських рахунків, інструкції НБУ з відкриття банками валютних рахунків, положень з банківського кредитування та про відкриття рахунків банків-кореспондентів у іноземній валюті в уповноважених банках України.

Багато експертів пов'язують активність правоохоронних органів у банківській сфері зі спробами уряду встановити жорсткий контроль над банками напередодні виборів і перешкодити таким чином фінансуванню виборчої кампанії конкурентів. Тим більше, що й самі банки, зокрема члени Асоціації українських банків, останнім часом вирішили підвищити міру свого впливу на політико-економічну ситуацію і підтримати тих кандидатів у депутати, чиї програмні наміри відповідають професійним інтересам банкірів.

Тим часом у банківських колах до намірів пошити ковпак для банків поставилися досить спокійно.

Як заявив кореспонденту "Дня" керівник служби безпеки банку "Аваль" і президент Асоціації служб безпеки українських банків Григорій Шелудько, всюди у пострадянському просторі йде робота щодо налагодження контактів банківської сфери з правоохоронними органами. На думку Г. Шелудька, через багато банків дійсно проходять кримінальні операції, і завдання полягає в тому, аби побудувати роботу трикутника (банків, правоохоронних органів та податкової адміністрації) й закрити усі можливі канали криміналізації. Це, насамперед, допоможе самим комерційним банкам, на адресу яких останнім часом висувається чимало звинувачень. Коли стверджують, що в якомусь банку проводяться злочинні трансакції, відзначив Г. Шелудько, то ніхто цього конкретно не визначав. Банк не має права вести розслідування. Боротьбою із злочинністю має займатися держава, а от до її профілактики банки підключаться. Тоді буде користь для всіх.

На думку заступника директора юридичного департаменту Нацбанку України Володимира Сенника, комерційні банки, в принципі, мають позитивно сприйняти згаданий план спільних дій, який нині розсилається всім зацікавленим організаціям. Однак цей документ, затверджений 11 лютого, до полудня 17-го до Асоціації комерційних банків ще не надійшов, і там відмовилися його коментувати.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати