Сім природних чудес країни: голосування триває
Приднiстровська частина Подiльських Товтр вiдрiзняється деякими особливостями: вона сильно i доволi густо розчленована глибокими каньйоноподiбними долинами лiвих притокiв рiчки Днiстер. Долини мають глибину до 200 м, крутi схили та вузьке дно. Вивiтренi та розмитi вапняки, що відлущуються на схилах долин, утворюють екзотичні скелі рiзної форми — колони, стовпи, гiгантські гриби або хаотичнi нагромадження брил та валунiв. На теренах об’єкту встановлено й експлуатується кілька джерел мінеральних вод різних типів, які мають лікувальні властивості.
Оргкомітет загальнонаціональної акції «Сім природних чудес України» повідомив, що залишилось два тижні до завершення інтернет-голосування з визначення об’єктів, які претендують на звання природних чудес України. За цей час, інформує оргкомітет, у голосуванні на офіційному сайті акції за претендентів на природні чудеса віддано понад 22 тисяч голосів (проголосували понад 14 тисяч унікальних IP-користувачів).
Десятка лідерів сьогодні виглядає так: Подільські Товтри (Хмельниччина), Оптимістична печера (Тернопільщина), Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька області), Гранітно-степове Побужжя (Миколаївщина), Асканія-Нова (Херсонщина), Буковинські водоспади (Чернівецька обл.), озеро Синевир (Закарпаття), Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент (Крим), Мармурова печера (Крим), озеро Світязь (Волинь).
При цьому, наголошують в оргкомітеті акції, претенденти на звання «Сім чудес» посідають місця в рейтингу з 5-го по 10-те настільки щільно, з незначним відривом одне від одного ( розрив між 5-м та 10-м місцями становить лише 400 голосів — УНІН), що до переможної «сімки» може увійти кожен з претендентів. Відтак, нагадують в оргкомітеті, у всіх, хто ще не взяв участі в голосуванні, є можливість це зробити на сайті акції — www.7chudes.in.ua.
Оргкомітет також звернув увагу на те, що у фінальній частині акції з’явилися спроби використати окремими організаціями на місцевому рівні бренд «Сім природних чудес України».
«Інформуємо, що оргкомітет не оголошував про початок будь-яких інших подібних акцій у регіонах. У зв’язку з цим нагадуємо про необхідність діяти у відповідності до чинного законодавства України стосовно авторського права та наголошуємо, що будь-які спроби використати концепцію та бренд «Сім природних чудес України» не мають відношення до загальнонаціональної акції «Сім природних чудес України», яка проводиться спільно з Державною службою туризму та курортів України і за участю фахівців Інституту геологічних наук НАН України та науковців біологічних, географічних, геологічних факультетів усіх провідних вузів країни», говориться в заяві оргкомітету.
Як відомо, загальнонаціональна акція «Сім природних чудес України» триває з 1 листопада 2007 року. До лютого 2008 року приймалися пропозиції регіональних оргкомітетів, наукових та громадських організацій щодо претендентів на участь у конкурсі. 28 лютого оргкомітетом акції була оголошена сотня учасників акції, а 7 липня за результатами анкетування експертів були оголошені фіналісти — 21 об’єкт, який зараз і змагається за перемогу. Голосування завершиться 26 серпня. Цього дня , за результатами інтернет-голосування та голосування експертів, Оргкомітет офіційно оголосить переможців.
Випуск газети №:
№144, (2008)Рубрика
День України