Перейти до основного вмісту

Скандал «замовляли»?

Луцька рада з сьомої спроби підтримала мера
23 квітня, 00:00

Лише з сьомої спроби Луцька міська рада затвердила фінансування робіт, передбачених додатком до договору купівлі-продажу земельної ділянки, яка стала причиною для земельного скандалу і, як стверджують у кулуарах, розколу у фракції БЮТ в міській раді.

Історія питання така. У жовтні минулого року одна з приватних фірм придбала на аукціоні земельну ділянку комунальної власності несільськогосподарського призначення. Ділянка площею понад 29 тисяч квадратних метрів примикає до історичного центру міста — це район старого русла річки Стир. Покупка обійшлася у 30 мільйонів 400 тисяч гривень (без ПДВ). За експертною ж оцінкою технічного бюро кадастру ринкова вартість ділянки становила на той час більше мільйона. Проте не вартість покупки збурила депутатів міської ради, а додаток №1, підписаний, як стверджують народні обранці, без узгодження з ними, між міським головою Богданом Шибою та підприємством. За цим додатком місто мало б виділити зі свого бюджету кошти на підведення газо- і водопроводу, каналізації та електромереж на продану приватнику ділянку, зміцнити берегову смугу, прокласти сюди дорогу та здійснити інший благоустрій. Тобто виходить вагомий додаток у приватну кишеню...

Напередодні сесії міської ради, на яку виносилося дане питання, відомий волинський адвокат, член Вищої ради юстиції України Сергій Сафулько повідомив журналістам, що за результатами правової експертизи зміст додатку до договору від 14 листопада 2007 року суперечить чинному законодавству, зокрема Земельному кодексу України, Цивільному кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування», крім цього зміст угоди суперечить інтересам громади Луцька, оскільки кошти від продажу землі, які могли б бути отримані громадою, будуть спрямовані на потреби покупця даної земельної ділянки. Проте сесія міської ради, два дні обговорюючи дане питання, далеко не з першої спроби, але таки прийняла рішення затвердити фінансування робіт, передбачених додатком до договору купівлі- продажу скандальної земельної ділянки. Таких спроб було аж сім!

Паралельно зі земельним скандалом у Луцьку розгортається й інший: Волинське об’єднання «Варта громади» ще минулого тижня розпочало безстрокову акцію протесту заради відставки луцького міського голови Богдана Шиби. Причиною протесту стало «невиконання мером передвиборчої програми та маніпуляції з землею». На центральному майдані Луцька розбите наметове містечко і ведеться збір підписів за відставку мера. Стверджують, що уже зібрано 20 тисяч підписів. Проте неоднозначно у місті сприймають і кандидатуру лідера «Варти громади» депутата Луцької міської ради від ПРП Олександра Мартинюка. Протистояння «Варти громади» з Богданом Шибою має глибше коріння, ніж один конфлікт навколо земельної ділянки. Ставши міським головою, Богдан Шиба виявив, що найпотужніша міська котельня, яка обслуговує третину міста (а це два найнаселеніші мікрорайони), вже стала... приватною. Серед нових господарів є родичі керівників міськради попереднього скликання. Власник же фірми, яка отримала котельню у своє розпорядження, нині також увійшов у партію, до якої має відношення Олександр Мартинюк.

Тому громадська рада Луцька, яка створена і працює при нинішньому міському голові, вважає критику Богдана Шиби... замовною. А діяльність «Варти громади» — «спробою окремих політиків місцевого рівня заробити дивіденди на безпідставній критиці Богдана Шиби». Журналістам було наведено факти, що списки людей, які начебто підписувалися за відставку міського голови, значною мірою — липа. Прості ж лучани сприймають усі ці діяння як звичайну корпоративну війну. Чи за підприємство «Луцьктепло», ситуацію навколо якого Богдан Шиба днями доніс до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, чи навіть за ціле місто... Але безперечно, що земельний конфлікт з «таємним» додатком авторитету Богдану Шибі не додає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати