Перейти до основного вмісту

Скільки коштує влада платникам податків

25 вересня, 00:00

Подання проекту бюджету на наступний рік відбулося. Але не з трибуни Верховної Ради, не главою профільного комітету Петром Порошенком і не народним депутатам України. На момент підготовки номера до друку парламенту зусиллями його опозиційної частини не вдалося добратися до другого, «бюджетного» номера порядку денного. Вчора кореспонденту «Дня» вдалося добути головний державний кошторис на майбутній рік. І, віддамо змісту документа належне, вивчати інтелектуальний продукт уряду — заняття більш пізнавальне, аніж слухати заяви прем’єр-міністра Анатолія Кінаха про його, бюджету, «реальності і збалансованості» або не менш загальні контртезиси «не ангажованого політикою», парламентського спеціаліста з частини державних коштів Петра Порошенка. На жаль, формат газети не дозволяє опублікувати текст «бестселера» в повному обсязі. Аналіз же більше ніж п’ятисот сторінок (навіть якщо не здійснювати конвертацію бюджетних гривень у, м’яко кажучи, «корпоративні інтереси») — справа не одного дня. Тому обмежимося для початку окремими примітними замальовками бюджетних витрат. А саме — коштів, які, на думку уряду, треба направити на забезпечення нормальної роботи центральних органів влади. І за які у цивілізованій державі можна вимагати звіту і відповідної віддачі пересічним громадянам.

Якщо нічого не зміниться, то в наступному році «Управління справами Верховної Ради» обійдеться платникам податків у 162 071, 2 тис. гривень за загальним фондом (ще 36 774,6 тис. грн. планують витратити за спеціальним). Обслуговування діяльності інституту Президента загалом обійдеться бюджету в 43 695,5 тис. грн. На утримання господарсько-фінансового департаменту секретаріату Кабінету Міністрів піде близько 92 045 тис. грн. Органи державної судової адміністрації мають намір отримати 359 691,4 тис. грн. Верховний суд — 21 528,7 тис. грн., Вищий арбітражний — 10 403,2 тис. грн., 12 724,8 тисяч — Конституційний. На 212 229,6 тисяч національних грошових одиниць може розраховувати в наступному році Генеральна прокуратура. На 2 513 932,3 тисячі — Міністерство внутрішніх справ. 1 150,8 тисяч гривень підуть на «фінансову підтримку преси» (державні ЗМІ вказані у витратах окремими статтями).

Військовим, які чекають відповідних висновків на державному рівні, повідомляємо: із виділених Міністерству оборони 2 945 225,4 тис. грн. в загальному фонді 67,5% коштів мають намір направити на оплату праці, а 260 009,8 тис. грн., що залишилися, піде на оплату комунальних послуг (квартири для воїнів-інтернаціоналістів, на відміну від квартир депутатських, вказані в тій частині бюджету, на яку грошей у державі не вистачає). 987 200 тисяч гривень армії буде запропоновано заробити самостійно. Модернізацію наших збройних сил бюджет у черговий раз ставить під сумнів.

Проте, є у нас у державі служби більш важливі. Міністерству фінансів (один із основних авторів документа) за загальним і спеціальним фондом належить у наступному році 5 041 975,6 тис. грн. А Державній податковій адміністрації — 1 176 706,6 тис. (підприємців, звичайно, зацікавить — 105 мільйонів 460 тисяч 300 гривень податківцям у наступному році запропонують збирати в свій спеціальний фонд). І ще — на «прикладні розробки в сфері оподаткування, фінансового права і діяльності податкової служби» Кабмін пропонує направити 1 496,7 тис. грн. із загального фонду. Звідти ж 21 207,2 тис. грн. піде на підготовку кваліфікованих кадрів для податкової...

Детальніше про ці та інші цікаві статті бюджету-03, а також про боротьбу за них — у подальших номерах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати