Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Слово – все-таки зброя

В Україні з’явиться «поліція діалогу»
11 квітня, 11:34
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

120 українських поліцейських пройшли курси перемовників — серію тренінгів, що тривали протягом кількох місяців, повідомляє департамент комунікації Національної поліції України. Випуск таких правоохоронців відбувся днями, 23 з них уже є тренерами, які навчатимуть своїх колег. Як зауважують на сайті Міністерства внутрішніх справ, іноземний досвід показує, що використання можливостей «поліції діалогу» суттєво знижує рівень агресії учасників масових заходів.

Проект стартує в десяти найбільших містах країни — про це розповів заступник голови НПУ Олександр Фацевич. У Києві створять відділ превентивної комунікації з десяти осіб. Перемовники мають спростити роботу патрульних та поліції особливого призначення.

Перших 120 поліцейських готували чеські фахівці, вони зробили це за шість тренінгів. «Підготовка таких правоохоронців є своєчасною, адже в Україні наближаються важливі заходи — пісенний конкурс Євробачення-2017 і Чемпіонат світу з хокею. І вже ці поліцейські зможуть використовувати отримані знання під час цих масштабних масових заходів. До того ж, концепція «діалогової» поліції широко використовується у країнах Європейського Союзу», — цитує Кастутіса ЛАНЧІНСКАСА, голову Консультативної місії ЄС, департамент комунікації НПУ.

Тренінги складалися з двох етапів. Як розповідає Інна ГЛЕГА, начальник сектору комунікації поліції Хмельницької області, перший етап — навчання на рівні регіонів, коли учасники тренінгів дізнавалися, що таке конфліктні групи і які методи вони використовують у своїй роботі. Наступний відбувся у Києві, куди відібрали по декілька осіб із області. У столиці їх навчали бути тренерами поліцейських, які займатимуться «діалоговою» роботою на місцях.

Інна Глега акцентує: «Наше завдання — намагатися переконати людей за допомогою слова не вчиняти масових безладів, надати їм необхідну допомогу, навіть елементарну. Намагатися зробити так, щоб проблемна ситуація була розв’язана без застосування сили».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати