Перейти до основного вмісту

«Соло» міністра. Без оркестру?

24 грудня, 00:00

Минулої суботи новий глава цього відомства Валерій Хорошковський уперше зміг споглядати все своє відомство з трибуни колишнього Будинку офіцерів і, здивувавшись його чисельності, вигукнув: «Так, на вході (або на виході) можна роздавати зброю». При цьому він висловив жаль, що «ця армія (на зустрічі з міністром були присутні 1200 держслужбовців, повідомляє сайт міністерства) не стала рушійною силою, яка повинна здійснити необхідні країні перетворення». Міністр дав зрозуміти товаришам по службі, що збирається сконцентрувати їхні зусилля в одному напрямку і не допустить розброду і хитань. Усім, хто не згодний (вододіл встановлено по лінії євроінтеграції, вступу до СОТ і НАТО), запропоновано шукати іншу роботу.

У той же час решті доведено до вiдома «нові» організаційні принципи. «Принцип цієї структури (міністерства. — Авт. ) полягає у тому, — сказав міністр, — що одна людина, держсекретар або його заступник, займатиметься однією конкретною справою, але за цю справу вона буде конкретно відповідати». В існуючій структурі «міністра практично усунено від отримання живої інформації, — вважає Хорошковський. — Треба змінити досить ієрархічну структуру міністерства, в якій тільки я нарахував вісім ланок проходження документів перед тим як вони потрапляють до міністра». При цьому він продемонстрував реалізм, заявивши про те, що «держслужбовець сьогодні не захищений з двох боків: з одного боку, за свою принциповість він може бути звільнений; з другого боку, при такій зарплаті говорити про корупцію немає сенсу».

Міністр висловив думку, що відповідальність міністерства за реформи, у тому числі за прийняття реального бюджету і прогресивного Податкового кодексу (проект, що перебуває на розгляді парламенту, було названо «безвідповідальним» і таким, що підлягає переробці) зростатиме. Стратегічними цілями, над якими повинно працювати міністерство, В. Хорошковський назвав приєднання України до СОТ, зростання економічної активності та податкових зборів, зростання інвестиційного рейтингу України.

У той же час міністр досить різко оцінив досягнення своїх попередників: «Досі політика реформ була дітищем взаємних поступок фінансових кланів і політичних угруповань, планом напівзаходів». Процес роботи у міністерстві він порівняв з «білкою в колесі», яка також вважає, що працює. Він також заявив про те, що процес вступу України до СОТ провалено. «За прогнозами західних урядів, Україна може стати членом СОТ не раніше 2010 року, хоч Указом Президента ми повинні були до 2003 року провести всі технічні переговори, — сказав В. Хорошковський. — 2003 рік не за горами, а ми провели тільки 9 iз 42 комісій з питань двосторонніх угод». Міністр підкреслив, що апарату міністерства належить повернути енергію словам «реформи» і «перетворення».

Хорошковський узяв зобов'язання формувати ідеологічну і кадрову політику міністерства виходячи з того, що воно здатно здійснити зміни, і зажадав відповідних повноважень, які, втім, за його словами, нічого не варті без ініціативи й активності. Зокрема, Мінекономіки, мабуть, збирається дістати право «кермувати» державними (повністю або частково) підприємствами. «На сьогодні у нас склалася критична ситуація — державні підприємства працюють не на державу, а на менеджмент, який ними керує, і державна власність використовується проти самої держави. Ці підприємства повинні працювати ефективно, і держава повинна отримувати від них користь», — підкреслив В. Хорошковський, додавши, що на сьогодні від усієї державної власності отримано тільки 40 млн. грн. дивідендів.

Закінчуючи свій спіч, міністр попросив ставити запитання. Сміливих, як він і припускав, не знайшлося...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати