Спадщину караїмів і кримчаків спробують врятувати
К абінет Міністрів України затвердив «Заходи з державної підтримки збереження культурної спадщини кримських караїмів і кримчаків на період до 2005 року», повідомляє Кримське агентство новин. Затвердженими заходами визначено створення необхідних умов для розвитку духовних цінностей караїмів і кримчаків на принципах врахування їхніх інтересів з відродження самобутності, зокрема мови, релігії, традицій, історико-культурної спадщини, а також забезпечення їхньої активної участі у процесах державного будівництва.
Поетапна реалізація заходів сприятиме задоволенню етнокультурних та етносоціальних потреб кримських караїмів і кримчаків, зокрема, наданню підтримки аматорським творчим колективам, забезпеченню необхідними підручниками з караїмської і кримчацької мов, словниками, літературою, а також підготовці висококваліфікованих фахівців з числа представників цих етносів для гуманітарної сфери.
Кримські караїми і кримчаки належать до нечисленних етнічних груп України тюркського походження, які з давніх часів компактно проживали у Криму. В історії тюркських народів вони залишили певну національно-культурну спадщину. Внаслідок складних демографічних і соціально-історичних процесів на сьогодні чисельність кримських караїмів і кримчаків порівняно з минулим століттям поменшала у кілька разів і нині на півострові проживає, відповідно, 800 караїмів і 600 кримчаків. Усього в світі нараховується не більше 2 тисяч караїмів і практично ніде, крім Криму, немає кримчаків. За минулий період історії було майже втрачено етнічну, культурну, мовну і релігійну самобутність цих народів, інформує Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Випуск газети №:
№173, (2002)Рубрика
День України