«Справа слонів»
У Миколаївському зоопарку масово вмирають твариниЗагибель слона й двох сервалів у Миколаївському зоопарку стали предметом вивчення слідства, що проводиться правоохоронними органами. За даними фактами Ленінським райвідділом міліції Миколаєва порушено кримінальну справу за ст. 89 ч. 3 КК України (навмисне знищення державного майна).
Череда надзвичайних випадків у Миколаївському зоопарку почалася 17 червня минулого року, коли вранці в своєму вольєрі було виявлено мертвою африканську слониху Джильду (тоді «День» розповідав про цей випадок). Припущення про причини загибелі тварини висловлювалися різні — від отруєння до банального недоїдання. Поки відомча комісія розслідувала цей факт, два місяці потому, наприкінці серпня, в зоопарку так само вмирає ще один африканський слон — Ніпл, жених Джильди, привезений в Україну два роки тому з Ізраїлю. Було зроблено розтин, і лабораторне дослідження встановило, що причиною смерті стало отруєння фосфідом цинку — більш відомим у народі як «щуряча отрута» — сильнодіючою отруйною речовиною. За два тижні від отруєння загинув самець сервала, а ще за декілька днів — самиця. Розтин підтвердив наявність у крові тварин усе тієї ж отруйної речовини. Лише коли випадки отруєння тварин набули масового характеру, керівництво зоопарку звернулося до міліції.
Як розповів кореспонденту «Дня» начальник Ленінського райвідділу міліції Миколаєва Ігор Вєнік, за фактом загибелі слона й двох сервалів (щодо них точно встановлено причину смерті) порушено кримінальну справу, котра розглядає те, що відбулося, як навмисне знищення державного майна в особливо великих розмірах (вартість лише слона визначено в 9282 гривні 77 копійок). Проводиться опитування свідків, число яких становить близько двохсот чоловік, однак особливих успіхів у розслідуванні справи поки немає — через те, що заяву до міліції було подано занадто пізно, по гарячих слідах не було проведено необхідні слідчі заходи.
Тим часом ситуація в зоопарку стала підставою для створення спеціальної комісії, до якої ввійшли представники міської влади та ветеринарних служб. Комісією було зроблено висновок про незадовільний стан утримання тварин, передусім, їхнього харчування. Практично всі звірі отримують урізану пайку, не дотримується асортимент і раціон. Наприклад, ті ж слони з тридцяти трьох встановлених для них найменувань продуктів, фруктів і овочів харчувалися в основному сіном. З різних причин — і передусім через погане харчування — за півтора року в зоопарку загинуло близько 120 тварин. Проте ситуації, що склалася, є пояснення: з 60 тисяч гривень, необхідних щомісяця на утримання, зоопарк одержує не більше двадцяти.