Стартує інтелектуальна зміна
В столичному Будинку вчителя презентували творчі роботи найталановитіші діти України![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080529/493-2-2.jpg)
110 творчих дітей, які стали переможцями і призерами олімпіад, творчих конкурсів, турнірів — це дуже мало, якщо брати до уваги, скільки в Україні талантів. Але обставини змусили організаторів виставки «Обдаровані діти» — Інститут обдарованої дитини АПН України, Інститут розвитку дитини НПУ ім. Драгоманова, Малу академію наук України, Педагогічний музей АПН України та Київський будинок вчителя — вкластися в обмежені простором та часом рамки.
Тож організатори виставки- фестивалю, приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей, об’єднали творчі роботи дітей відповідно до тематики та спрямувань: науково-технічного, дослідницько-експериментального, еколого-натуралістичного, гуманітарного та фізкультурно-спортивного. Загалом глядачам представлено 180 творчих робіт, автори яких займаються в 15 творчих та наукових організаціях України. Значну частину виставки присвячено темі винахідництва — сфері, де українські діти задніх не пасуть. Є тут модель безрейкового потяга, є вже готовий саморухомий візок, автору якого — 14 років, ціла система для руху річкових суден, нові моделі літаків, кораблів та двигунів. Найголовніше, що всім цим винахідникам — не більше 17 років.
— Мене зацікавив вплив церковних дзвонів на рослини, воду і повітря. Ці дослідження на дзвіниці Києво-Печерської лаври ми проводили кілька разів, і наш експеримент вдався: вплив дзвону на живі організми є, і він — благотворний. Ми пропонуємо використовувати дзвін для вирішення деяких екологічних проблем, — розповіла «Дню» учениця 9-го класу київської школи №70 Анастасія Назаренко. — Наприклад, неструктурована вода під впливом дзвону набуває певної структури. Коли ми проводили досліди з рослинами, то за однаковий час ті, що піддавалися впливу дзвонів, набагато швидше росли, розвивалися і, можна сказати, буяли, в порівнянні з такими ж рослинами, які не піддавалися впливу. Також ми досліджували вплив дзвону на людину. Ми з’ясували, що під впливом ультразвуку, який виділяє дзвін, покращується стан людей, які погано себе почувають — їх внутрішні органи починають краще працювати, краще себе почувають навіть онкологічні хворі. Якщо ж брати вплив дзвону на навколишнє середовище, що в радіусі 100 метрів під його впливом знищуються бактерії та віруси. Якщо ж брати простий звуковий спектр, то під впливом ультразвуку відбувається зменшення гідро-динамічного опору судин, тобто, кров людини розріджується, і людина краще себе почуває. Досліди нам допомагала робити вчителька Наталя Іванівна. Ми їй дуже вдячні.
В іншому крилі експозиційного залу гостям презентували роботи дітей, які шляхом самовдосконалення обрали не науку, а творчість. Ще раз переконуєшся, що фантазія в дітей — безмежна. Додайте до неї смак — і вийде, наприклад, настільна лампа, вся поверхня якої викладена кольоровими крупами (рисом, горохом, перловкою тощо). Дуже красивими і витонченими були букети квітів, зроблені з бісеру, а таким лялькам з тканин, які виготовляють школярки (ляльки зайняли цілий стенд), мабуть, позаздрили б народні майстрині. Були тут й вироби з Петриківським розписом, вироби з глини і навіть з паперу.
Тільки на прикладі кількох робіт цих талановитих дітей (особливо, спостерігаючи, як горять їхні очі, коли вони розповідають, самі себе перебиваючи, про свої роботи) робиш висновок: ці школярі — найбільше багатство нашої країни. Навіть більше, ніж наші надра, поля і ліси. Якби ж це ще розуміли ті, кому під силу полегшити життєву дорогу цим юним талантам, і вони згадували про них не лише 1 червня в Міжнародний день захисту дітей.