StopVAWnow.org
ОБСЄ запустила інтернет-ресурс для боротьби з насильством над жінками у Південно-Східній та Східній Європі11 грудня 2019 року секретаріат ОБСЄ запустив новий інтернет-ресурс, який містить інформаційну сторінку і сторінку допомоги для підтримки зусиль щодо запобігання та протидії насильству над жінками. Доступний шістьма мовами, www.stopvawnow.org, і розроблений як практичний інструмент для посадових осіб, правоохоронних органів, громадських організацій та широкого загалу в Албанії, Боснії та Герцеговині, Чорногорії, Північній Македонії та Сербії, а також Молдові та Україні, йдеться в інформації Зовнішнього прес-офісу ОБСЄ-Україна, що надійшла на адресу «Дня».
У розділі «Мені потрібна допомога» жінки, які зазнають насильства, можуть знайти інформацію про те, до кого вони можуть звернутися, якщо їм потрібна підтримка, наприклад телефонні номери місцевих громадських організацій та ліній довіри.
У розділі «Я хочу допомогти» ОБСЄ підготувала низку заходів, яких зацікавлені громадяни можуть вжити для підтримки жінок та підвищення рівня загальної обізнаності.
У розділі «Мені потрібна інформація» наведені деталі щодо результатів та рекомендацій дослідження ОБСЄ щодо добробуту та безпеки жінок, яке було опубліковано раніше цього року. Воно показало, що 70% жінок у Південно-Східній та Східній Європі зазнали різних проявів насильства: сексуального, фізичного, психологічного, переслідувань або сексуальних домагань, однак кількість звернень про такі випадки залишається низькою. Лише 15% жінок повідомили про найсерйозніший випадок жорстокого насильства з боку теперішнього партнера.
«Цей інтернет-ресурс ґрунтується на результатах дослідження ОБСЄ щодо добробуту та безпеки жінок, яке засвідчило: те, чого найбільше прагнуть жінки, які пережили жорстокий інцидент, — це моральна підтримка і щоб поруч був хтось, з ким можна поговорити, — сказала Серані ЗІҐЕЛЬ, проєкт-менеджер дослідження. — Дослідження також акцентує на важливості висловлювання і надання жінкам ресурсів для повідомлення про випадки насильства. Веб-сторінка допоможе в цьому плані й дасть змогу жінкам знайти ряд альтернатив для повідомлення про насильство та отримання підтримки».
Веб-сторінка також розроблена для того, щоб слугувати ресурсом для урядовців, правоохоронних органів, громадських організацій, академій і ЗМІ для кращого розуміння масштабів проблеми заради забезпечення балансу в керуванні політикою та практикою без засуджування жертв, що сприятиме подальшому замовчуванню проблеми з боку постраждалих.
Випуск газети №:
№232, (2019)Рубрика
День України