Стратегія для «Братислави»
Нестандартне рішення типової проблеми: у Києві обговорили способи відродження комунального кінотеатруУрбаністи, представники культурних інституцій, комунальних підприємств, влади і місцевої громади днями зібралися на круглий стіл «Кінотеатр «Братислава»: загрози знищення та шляхи ревіталізації». Подія відбулась у рамках громадської кампанії «Врятувати «Братиславу», лідером якої є депутат Київської міської ради Ганна Свириденко.
На круглому столі обговорили сучасний стан комунального кінотеатру «Братислава», що в Оболонському районі столиці, та очікування громади стосовно вирішення проблем, пов’язаних з ним. Також експерти шукали ефективні моделі відродження закладу.
«Для мене було принциповим зустрітися на такому публічному майданчику, щоб певні процеси не відбувалися кулуарно, — акцентувала Ганна Свириденко. — Всі сторони задекларували, що виступають за збереження даної будівлі як культурного центру. Можливо — це ще буде обговорюватися — він не функціонуватиме саме як кінотеатр, можливо, переформатується на коворкінг-центр, хаб, місце з дитячими гуртками».
У грудні минулого року «Братиславу» раптово закрили на ремонт, з’явилась загроза появи на місці кінотеатру 26-поверхівки. «Ризик появи новобуду завжди залишається, враховуючи ситуацію по Києву. На сьогодні немає принципового рішення з боку влади що, наприклад, будівля кінотеатру залишається, і це буде саме кінотеатр. Тому особисто я тримаю це питання під контролем, доки воно не розрішиться остаточно, — запевняє Ганна Свириденко. — Скоро прийматиметься бюджет Києва на наступний рік, і вважаю доцільним закладати певні кошти на хоча б невеликі ремонтні роботи у «Братиславі». Адже будівля майже рік зачинена, її стан погіршується».
Депутат Київради підкреслює, що проблема «Братислави» типова для різних регіонів країни. «Скільки таких кінотеатрів та іншого занедбаного комунального майна по Україні! — каже Ганна Свириденко. — Влада чекає, доки садочки і лікарні доводяться до жахливого стану, а потім їх передають приватному інвестору, і там з’являються чергові хмарочоси. Тож обговорюючи приклад «Братислави», ми піднімаємо наболіле питання щодо закритих процесів управління комунальним майном по всій країні».