Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Студентсько-волонтерський підряд

У Вінниці молодь долучилася до боротьби із загрозою поширення коронавірусної інфекції
01 квітня, 19:39

У Вінницькому національному медичному університеті ім. М. Пирогова сформували корпус волонтерів-медиків зі студентів V—VI курсів, які зголосилися долучитися до боротьби з коронавірусом. Інформація про це разом з посиланням на анкету, яку потрібно заповнити і надіслати на сайт МОЗ, розміщена на сайті вишу. За словами проректора з науково-педагогічної (лікувальної) роботи ВНМУ ім. М. Пирогова Василя ПОГОРІЛОГО, на сьогодні допомагати лікарям погодилися вже 42 студенти. Усі вони вивчали інфекційні хвороби за курсом епідеміології, а тепер працюватимуть у складі мобільних бригад разом із сімейними лікарями, причому безоплатно.

«Ще 22 березня Міністерство охорони здоров’я закликало до співпраці підпорядковані заклади вищої медичної освіти. Відповідний документ ми розмістили на сайті вишу. Зараз наші студенти на карантині, але за новинами слідкують. Тому знайшлися добровольці, які заповнили анкету і за власним бажанням долучилися до волонтерського корпусу, — відзначив Василь Погорілий. — Єдине — перевагу надаємо старшокурсникам, студентам V і VI курсів, а також інтернам. Наразі з орієнтовно 1700 старшокурсників до волонтерського руху долучилися вже 42 студенти. Зараз помічаємо зацікавленість тих інтернів, які нині перебувають на заочному циклі навчання. Працюватимуть студенти безоплатно, навіть від іспитів нікого звільняти не будемо. Але як заохочення — нарахуємо додаткові бали, які позитивно вплинуть на їх розподіл за місцем майбутньої роботи. Ще раз наголошую: ми нікого не примушуємо — це особистий вибір кожного, але закликаємо студентів вийти і допомогти медикам рятувати життя вінничан».

Серед перших, хто зголосився допомагати медикам, — студент VI курсу Ігор СОЛОПЧУК. Він вирішив не сидіти на карантині вдома, а перевірити свої знання та вміння на практиці. Каже, що курс з інфекційних захворювань склав на «відмінно», про коронавірус, його властивості та клінічні ознаки добре знає, а тому сподівається стати корисним у боротьбі з епідемією.

«Завдання лікаря — перебувати там, де ти потрібен, це моральний обов’язок, а не геройство. Тому коли побачив анкету на сайті вишу, довго не вагався, заповнив, і за кілька днів мені повідомили, що я у складі, так би мовити, волонтерського запасу, — розповідає Ігор. — Якщо епідемія в Україні розвиватиметься за найлегшим сценарієм, то, мабуть, наша допомога і не знадобиться. Та якщо вона досягне масштабів, як в Італії чи Іспанії, і «підкосить» лікарів на першій лінії, то має бути той, кому доведеться продовжити допомагати пацієнтам перебороти недугу».

Мобільні бригади, до складу яких входитимуть студенти, допомагатимуть сімейним лікарям. Вони виїжджатимуть на виклики й оцінюватимуть стан хворих. Студентів учитимуть проводити експрес-тести на COVID-19, щоб вони могли бути задіяні в сортуванні хворих на місці виклику і таким чином зменшити навантаження на інші медичні системи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати