Перейти до основного вмісту

Студенти проти нікотину

19 липня, 00:00

Соціальне неблагополуччя суспільства завжди характеризується неблагополуччям його окремих членів. Зокрема, схильних «до соціальних хвороб» типу наркоманії, куріння, алкоголізму. Тим небезпечнiша тенденція до поширення цих явищ, якщо вона стосується дітей і підлітків, чиє здоров’я є справді індикатором соціального добробуту. Поки в розвинутих країнах щосили триває антитютюнова кампанія (нещодавно американських виробників сигарет у судовому порядку примусили виплатити близько $145 млрд. за позовами курців), українці, зокрема, підлітки, продовжують підпадати під згубний вплив нікотину. Згідно з опитуваннями, проведеними восени минулого року Українським інститутом соціальних досліджень у рамках українсько-канадського проекту «Молодь за здоров’я», 12% дітей уперше спробували сигарети у віці 10 років, а у віці 11-15 років це зробили в цілому 27% респондентів (ніколи не курили 45% опитаних від 10 до 22 років). Щодня курити з 10-11 років почали 2% дітей, але до 16 років ця цифра зростає до 15%. Ставлення до шкоди куріння досить спокійне: епізодичне куріння вважають небезпечним 33% опитаних, 37% вважають ризик «малим», а 13% переконані в повній безпеці. 71% вважають «величезним» і «значним» ризиком, якщо людина викурює одну й більше пачок сигарет на день, водночас малим ризиком це назвали 9% опитаних, а 4% і в цьому випадку висловили впевненість у безпеці. У тій же Америці акції протестів проводяться з величезним успіхом і вже дали свої результати — американці масово припиняють курити. За 10 років такої пропаганди з 25% курців залишилося 17%, до того ж у США заборонено зовнішню рекламу тютюнових виробів. У нас чомусь ця проблема серйозною не вважалася, і лише нещодавно на неї звернули увагу.

Учора в столичному Гідропарку відбулася акція американських та українських студентів проти дитячого куріння. Під сильним дощем хлопці та дівчата пояснили найстійкішим її учасникам всю шкоду куріння, продемонструвавши наочно макети прокурених легень (на фото в центрі). Студенти закликали не купуватися на барвисту тютюнову рекламу й не курити, продаючи своє здоров’я тютюновим компаніям.

Залишається сподіватися, що українці прислухаються до розумного «голосу Америки» і не допоможуть тютюновим «китам» покращити свої справи, трохи зіпсовані багаторічною антинікотиновою кампанією на Заході.

 
Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати