Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Студенти Ужгородського університету вимагають, щоб їхній Ректор покинув лави Партії регіонів

05 грудня, 13:11

Відкрите звернення студентів ДВНЗ «Ужгородський національний університет» до ректора Федора Ващука зачитали вчора під час страйку на площі Театральній.

Студенти просять ректора дотриматися обіцянок, які він виголосив 2 грудня перед колоною мітингувальників. «Шановний Федір Григорович, просимо Вас до 05 грудня 2013 року виконати зобов’язання, дані нам публічно 02 грудня 2013 року, зокрема:

1. Негайно видати Наказ про приєднання УжНУ до безстрокового загальнонаціонального страйку до вирішення політичної кризи в Україні.

2. Вийти з лав Партії регіонів, яка несе моральну відповідальність за побиття людей на майдані Незалежності в м. Києві», — йдеться у зверненні.

У разі недотримання ректором обіцянок, студенти вимагатимуть скликання загальних зборів трудового колективу УжНУ. Наразі страйки у місті продовжуються, учора перед студентами виступили викладачі університету. Уранці мітингувальники влаштували мовчазну акцію протесту під стінами Закарпатської ОДА.

ТИМ ЧАСОМ

Чи вимагала прокуратура списки студентів?

Низка інтернет-сайтів, зокрема www.pravda.com.ua поширили інформацію про те, що прокуратура вимагає від Київського національного університету імені Тараса Шевченка списки студентів, які без поважних причин з 29 листопада були відсутні на навчанні. Як зазначає «Українська правда» з посиланням на джерело у виші, «Згідно з інформацією, повні анкетні дані студентів вимагає слідчий у особливо важливих справах ГПУ в рамках досудового розслідування кримінального впровадження про перевищення міліціонерами службових повноважень під час розгону мирного мітингу 30 листопада. Окрім того, слідчий просить надати списки викладачів, які не виходили на роботу без поважних причин, імена активістів, які закликали студентів виходити на Майдан. Також виш просять повідомити, чи заборонялося студентам виходити на акції протесту і чи було проведено з ними роз’яснювальну роботу про те, як там потрібно поводитися». На цьому тлі Міносвіти у середу оприлюднило на своєму сайті спростування такого змісту: «У деяких засобах масової інформації поширено інформацію про наявність нібито якогось листа щодо надання списків студентів і викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка про їхню участь у масових заходах протесту. Прес-центр Київського національного університету імені Тараса Шевченка уповноважений заявити, що жодних листів такого змісту до університету не надходило». На сайті Міносвіти зазначають, що повідомлення склали за інформацією прес-центру КНУ імені Тараса Шевченка. «День» також направив Міносвіти запит щодо цієї ситуації, проте наразі відповіді ми не отримали.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати