Створено новий міжнародний інструмент захисту прав дитини
Протягом наступних двох років у рамках Національної програми IPEC в Україні здійснюватитимуться заходи, розроблені на базі світового досвіду, і спрямовані на попередження дитячої праці, вивільнення, реабілітацію та надання альтернативи дітям, що працюють, iз метою визначення таких, що найефективніше працюватимуть в українському контексті. Поширення IPEC в Україні допоможе підтримати розвиток відповідних політичних ініціатив, попередити зростання дитячої праці, зміцнити можливості зацікавлених державних і недержавних інституцій, провести якісні дослідження дитячої праці, реалізувати низку пілотних акцій прямої дії з метою реінтеграції працюючих дітей до розвиваючої діяльності, що відповідає їх віку.
Проектом концепції національної політики стосовно дитячої праці в Україні передбачається для законодавчого врегулювання ціла низка питань. Це визначення в залученні до праці дітей молодших 15 років (за умов продовження навчання), механізм отримання згоди (або уникнення згоди) батьків на працю дітей , положення про види легкої праці та термін і умови такої праці в залежності від віку дитини, механізм відповідальності за порушення законодавства про дитячу працю. В проекті відзначається, що єдиним і найбільш ефективним засобом припинення відтоку дітей на ринок праці та їхнього використання в найгірших умовах є вдосконалення системи освіти, створення умов «утримання» дітей у шкільних закладах, бо чим більше можливостей для отримання освіти буде надавати система, тим нижчим буде використання дітей на ринку праці.
Партнерами Міжнародної Організації Праці в реалізації програми IPEC в Україні є Міністерство праці і соціальної політики, Міністерство освіти і науки, Державний Комітет молодіжної політики, спорту і туризму, Державний Центр соціальних служб для молоді, Федерація профспілок України, Українська Спілка промисловців і підприємців та інші організації.