Перейти до основного вмісту

Сучасній назві — півстоліття

14 січня, 00:00

13 січня 1954 року обласна газета «Радянське Поділля» писала, що радіо принесло радісну звістку: «На ознаменування 300-річчя возз’єднання України з Росією та відзначаючи великі заслуги видатного державного діяча й полководця Богдана Хмельницького перед українським і російським народами, Президія Верховної Ради Української РСР перейменувала місто Проскурів на місто Хмельницький». Відтак вказувалося, що з цiєї нагоди на підприємствах, в установах і школах відбулися мітинги, збори, свята пісні й танцю.

Літописці того періоду не шкодували чорнила та епітетів, оспівуючи дружбу двох братніх народів. Про те, що славний гетьман, образно кажучи, дав своє ім’я обласному центру території, де розгорталася українська національна революція, не йшлося. Про переможну битву під Пилявцями 1648 року тоді мало хто знав.

«До 50-річчя перейменування Проскурова готується науково-практична конференція», — повідомили для «Дня» в інформаційно-аналітичному відділі Хмельницького міськвиконкому. Зазначили, що науковці, краєзнавці, «батьки» міста й краю говоритимуть про те, що за період від перейменування обласний центр невпізнанно змінився. Згадають, що у далекому 1958 році дав першу продукцію завод трансформаторних підстанцій, верстатобудівний завод освоїв нові вироби й таке інше. Переконають аудиторію цифрами й фактами в наявності динаміки економічного, соціального й культурного розвитку міста.

Либонь, будуть і спроби встановити, чи таки має заслуги Богдан Хмельницький перед російським народом, як про це написано в указі про перейменування Проскурова. Утім, те, що відбулося в древньому Переяславі 350 років тому, мусить, певно, стати темою для значно глибшої дискусії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати