Перейти до основного вмісту

«Сибірський алюміній» готовий у судовому порядку боротися за український глинозем

14 грудня, 00:00
Про свій намір боротися за збереження ЗАТ «ТК МГЗ», у тому числі і в судовому порядку, заявила російська група «Сибірський алюміній», що володіє 56% акцій цього товариства.

У інтерв'ю кореспонденту «Дня» віце-президент групи Герман Ткаченко назвав роботу із ЗАТ «одним із пріоритетів у діяльності «Сибірського алюмінію». ЗАТ «ТК МГЗ» було створено 1997 року шляхом консолідації акцій ВАТ «МГЗ», які належать трудовому колективу (зараз у його власності 26,4%). Тоді це було схвалено Кабміном, віце- прем'єром Анатолієм Кінахом. Однак ставлення до ЗАТ змінилося після зміни керівництва МГЗ влітку нинішнього року, яке вступило в протистояння з акціонерами. Були ініційовані судові розгляди: Центральний райсуд Миколаєва заборонив ЗАТ брати участь у загальних зборах акціонерів, а Київський обласний арбітражний суд визнав недійсними реєстраційні документи. Однак судові рішення було оспорено відповідачем і були вони, відповідно, відмінені і припинені. Наприкінці минулого тижня ЗАТ «ТК МГЗ» провело збори акціонерів, в яких брали участь 71% акцій.

Визнавши роботу правління задовільною, збори прийняли в товариство двох юридичних осіб, доручили ведення реєстру колишньому реєстратору — ТОВ «Ваш реєстратор», затвердили форму випуску акцій. Щодо заяв про вихід із ЗАТ прийнято рішення про викуп акцій у бажаючих їх продати за ціною не нижче 80% від номіналу. Це, звісно, не $1, як того вимагали деякі акціонери-роботяги, але і не 10 копійок, за які акції скуповують посередники. Також обрано спостережну раду, до якої увійшли колишній керівник МГЗ Віталій Мєшин і представники «Сибірського алюмінію», який і далі збирається тісно працювати із ЗАТ, щоб хоч опосередковано отримати можливість впливати на ситуацію навколо заводу. Річ у тім, що пропозиції групи про пряме співробітництво залишилися без відповіді нинішнього керівництва: про закупівлю великих партій глинозему за цінами світового ринку і про участь у створенні Російсько-української алюмінієвої компанії (РУАК), зацікавленість у якій підтвердили «Південмаш», «Мотор- Січ», АНТК ім. Антонова і ряд інших підприємств. При цьому «Сибірський алюміній» заявив про готовність інвестування тільки в МГЗ 200 млн. грн. у розвиток інфраструктури і $50 млн. у розвиток виробництва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати