Перейти до основного вмісту

«Сильніші разом»

У Києві стартувала інформаційна кампанія Представництва ЄС в Україні
11 вересня, 10:03
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Її мета — роз’яснити населенню принципи і «плюси» тіснішої співпраці з Євросоюзом.

Презентація кампанії, яка проходить за ініціативи Представництва ЄС в Україні при підтримці посольств Великобританії, Німеччини та Нідерландів, відбулася вчора у концертному залі Національної філармонії України. На захід прийшло чимало українських політологів та соціологів, представників вітчизняного та європейського бізнесу, послів країн Євросоюзу та журналістів. До речі, серед гостей були і новообраний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, а також фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук, який виступав із доповіддю.

Звертаючись до аудиторії українською з вітальним словом, посол ЄС в Україні Ян Томбінський сказав, що підписання Угоди про асоціацію буде для Києва «стратегічним і водночас історичним вибором». «ЄС не нав’язує Україні жодних рішень, якими можна було б зіпсувати відносини з її найближчими сусідами, у тому числі з Росією. Навпаки, Асоціація України з ЄС може бути корисною і для Росії, оскільки економічний розвиток, стабільність однієї країни завжди як досвід переходить її сусідам», — відзначив пан Томбінський. У свою чергу заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров оголосив позицію уряду щодо даної кампанії та історичного саміту Східного партнерства у Вільнюсі. «З підписанням Угоди наші відносини вийдуть на рівень асоціації, що включає в себе проведення системних реформ», — відзначив пан Олефіров. За його словами, кампанія матиме успіх, якщо до неї долучаться громадські й суспільні діячі, відомі та успішні особистості.

Однак інформування населення про переваги євроінтеграції, яке відбуватиметься через круглі столи, тренінги, вуличні університети, зустрічі, акції та конференції, — це одне. Українська влада має виконати низку умов, щоб переконати Брюссель, що Україна вжила «рішучих дій та досягла реального прогресу» у вирішенні питань вибіркового правосуддя та впровадження реформ.

Директор Інституту світової політики Альона ГЕТЬМАНЧУК в коментарі «Дню» висловила жаль, що проект «Сильніші разом» почався незадовго до саміту у Вільнюсі. «Ця кампанія запускається тоді, коли вся Україна, зокрема регіони, насичені аргументами проти європейської інтеграції, — говорить пані Альона. — Я переконуюся в цьому на власному досвіді, мандруючи Україною з «Вуличними університетами», спілкуючись із людьми. За останні півроку з’явилося багато нових міфів проти інтеграції з ЄС, яких раніше не було. Звичайно, якби ми стартували з цією кампанією хоча б півроку тому, сьогодні було би набагато легше вести дискусію... Але це піде на користь кампанії: вона буде більш масштабною, ефективнішою».

Із Альоною Гетьманчук погоджується й політолог Остап КРИВДИК: «Краще пізніше, ніж ніколи... Я не думаю, що це запізно. Все ж таки, маємо два місяці часу. Ключові повідомлення за цей термін до людей донести можна. Ми, як кампанія «Євронаступ», також долучимося до цього процесу. З самого початку Штефан Фюле говорив, що потрібен «значний прогрес». Я думаю, що на це будуть звертати увагу: є він чи ні. Якщо ж говорити про агресію Росії відносно України, то вона призводить до протилежних наслідків. Російський тиск показує, наскільки Україна є важливою державою. А сам стиль цього тиску свідчить про те, як працюватиме Митний союз, і це — додатковий аргумент для євроінтеграції України».

ДО РЕЧІ, сьогодні в Європарламенті пройдуть дебати щодо тиску Росії на Україну та на інші країни-члени Східного партнерства. Завтра, у четвер, євродепутати проголосують за резолюцію з цього питання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати