Тактика «малих справ»
У Дніпропетровську відкрився перший у країні музей соціал-демократії, що носить ім’я одного з фундаторів вітчизняного робітничого руху Івана Бабушкіна. Цю подію було приурочено до 5-річчя дніпропетровської обласної організації СДПУ(О). У лавах дніпропетровських есдеків нині нараховується понад 16 тисяч партійців, їх лідери посідають впливові пости в облдержадміністрації, очолюють адміністрації трьох сільських районів і мерії ряду міст. На останніх парламентських виборах за СДПУ(О) на Дніпропетровщині проголосувало близько 10 відсотків виборців. Однак головним успіхом, мабуть, можна вважати те, що, згідно з результатами соціологічних опитувань, соціал-демократична ідеологія стала найпопулярнiшою серед молоді. Роботою на цю перспективу було й відкриття музею історії соціал-демократії, при якому в найближчому майбутньому планується створити науково-молодіжний центр.
Меморіальний будинок- музей І. Бабушкіна існував у Дніпропетровську з 1967 року. Однак 1992 року ухвалою місцевого райвиконкому його закрили. Експонати передали в запасники та архіви. Сама будівля музею використовувалася як склад для секонд- хенду, а прилегла територія перетворилася на справжнє звалище. Бронзове погруддя І. Бабушкіна було викрадено, але незабаром його було вилучено на митниці при спробі вивезти за кордон як брухт. Сьогодні оновлена експозиція розповідає не лише про справи минулих років, але й про діяльність СДПУ(О) в Україні. Мешканка вулиці ім. І. Бабушкіна Марія Смола оповіла журналістам про те, що місцеві жителі протягом багатьох років із болем у серці дивилися на руйнування музейної будівлі та пам’ятника. Скаржитися ходили не лише до органів влади, але й до місцевого обкому КПУ. Там погоджувалися, обіцяли розібратися та вжити заходів, але все залишалося як і раніше. «Тепер, — із задоволенням зазначила Марія Василівна, — і на нашій вулиці, нехай невелике, але все ж свято!»
У дні ювілею своєї організації дніпропетровські есдеки відкрили також меморіальну плиту в Кривому Розі, на місці, де буде встановлено пам’ятник Лесі Українці — першій вітчизняній соціал-демократці. А в місті Синельникове вони відновили напівзруйнований раніше меморіал героям Великої Вітчизняної війни.