Таких медиків, як в Україні, ще пошукати треба,
як і хворих, котрi вилікувалися на мізерний казенний коштПопри це, протягом минулого року медпрацівники поспішали до хворих «швидкою допомогою» 1,5 млн. разів, здійснили понад 2 млн. операцій в стаціонарі, прийняли більше 417 тис. пологів і «пролікували» близько 10 млн. хворих.
— Знайдіть деінде такого лікаря, який зміг би надати планову медичну допомогу, виходячи з $20 державного забезпечення на рік на одного пацієнта, — сказав перший заступник міністра охорони здоров'я України Віталій Москаленко. — У США цей показник складає $1,5 тис. Негативно на якості меддопомоги позначилась заборона Конституційним судом надання платних послуг державними закладами охорони здоров'я. Нині міністерство працює над документом, що юридично розділив би поняття власне медичної допомоги та медичних послуг. Варто розвивати сектор приватної медицини, що складає в Україні сміхотворні 1-2% на відміну від 15-20% у європейських країнах. Адже до недержавних медиків теж не марсіани ходять, а наші громадяни. МОЗ розробляє також положення про гарантований рівень безоплатної допомоги і поступове введення страхової медицини.
Своє професійне свято, за словами В.Москаленка, медпрацівники зустрінуть із заборгованістю по зарплатах, що складає в середньому по країні близько двох місяців. Вчасно отримують гроші лише медики Києва та Дніпропетровщини.