Таланти й шанувальники театру іменi Лесі Українки готуються до подвійного ювілею

Однак історія театру розпочалася задовго до цього, ще в XIX столітті, коли 125 років тому було відкрито «Будинок Бергоньє». У приміщенні, в якому театр ім. Лесі Українки перебуває й сьогодні, приватний підприємець Огюст Бергоньє з 1875 року почав давати спочатку циркові, а потім — театральні вистави. У 90-х роках тут відкрився постійний російський драматичний театр відомого антрепренера Миколи Соловцова. Потім на цих підмостках змінювалися одна за одною різні трупи, поки у стінах «Будинку Бергоньє» остаточно не оселився Київський державний російський драматичний театр.
Не випадково, що двічі художній керівник театру Юрій Резникович, який ніколи не зраджував живим традиціям фундаторів театру, вирішив відзначити ювілейний сезон двома власними, вельми примітними постановками, які мають на цих підмостках багату історію. Це, по-перше, спектакль «Пані міністерша» за п’єсою югославського драматурга Б. Нушича, який у сезоні 1947-48 року вже йшов на сцені театру ім. Лесі Українки в постановці М.Соколова. А по-друге, Михайло Юрійович має намір поставити «Таланти й шанувальників» О.Островського. 1933 року до цієї п’єси звертався В.Неллі, а 48-го — К.Хохлов.
До того ж, у репертуарі театру ще декілька прем’єр. Уже на початку сезону (він відкривається 8 жовтня «Ревізором») — вистава в постановці Оксани Мелешкіної за власною п’єсою «На Олімпі все o’Key, або Шоу про Електру». Вона обіцяє бути цікавою не тільки вільною інтерпретацією хрестоматійного тексту, але й тим, що стане своєрідною школою для молодих акторів, від яких вимагається абсолютно інша манера гри. У планах театру — спектакль «Помста по- італійському» за мотивами п’єси Л.Піранделло у постановці Барковської. А І.Дука звернеться до драматургії Н.Птушкіної. Отже, збір трупи, незважаючи на майбутні ювілеї, пройшов по-діловому, із зворушливим ліричним відступом: привітали ветеранів театру. Оптимістичну ноту вніс і міністр культури та мистецтв Богдан Ступка, який пообіцяв театрові всіляку (по можливостях, природно) підтримку. Тим більше, що, крім усього іншого, це єдиний, як підкреслив Богдан Сильвестрович, театр, який не звертався до міністерства по допомогу в його бутність міністром. Тим часом, чудово розуміючи і знаючи театральні потреби, Богдан Ступка пообіцяв фінансову підтримку в проведенні найближчих гастролей, які пройдуть із 22 по 30 вересня в Чернігові, де буде показано вісім вистав.